Akıllı TelefonAndroid GüncellemeSamsungTeknoloji

Galaxy A Serisi,Android 7.0 Güncellemesi Alacak mı?

Android dünyasında Nougat güncellemesinin dağıtım işlemi başladı. Her ne kadar Nexus cihazlar aylar önce Android 7.0 güncellemesini almaya başlamış olsa da, yeni yazılımın üreticiler nezdinde dağıtıma sunulması birkaç haftadır gerçekleşmekte. Android 7.0 güncellemesini halihazırda beta aşamasında bazı ülkelerde Galaxy S7 ve S7 edge için başlatan Samsung, şirket cephesinden gelen son bilgilere göre resmi dağıtım işlemini yeni yılla birlikte başlatacak. 2016 ve 2015 yılına ait amiral gemi modellerinin Android 7.0 sürümüne yükseltilmesi zaten beklenen bir gelişme. Giriş ve orta segmentte ise Samsung’un güncelleme sunacağı modeller gizemini koruyor. Şirkete yakın SamMobile sitesi Galaxy A 2016 serisi telefonların da Android 7.0 sürümüne yükseltileceğini özel haber olarak okuyucularına duyurdu.

Galaxy A

Sitede yer alan habere göre Galaxy A3, A5, A7, A8, A9 ve A9 Pro modelleri Android 7.0 Nougat güncellemesiyle tanışacak. Güncellemenin dağıtım tarihine ilişkin net bir takvim şu an için belli değil, ancak Samsung’un önümüzdeki yıl yaz dönemine kadar tüm 2016 model Galaxy A serisi telefonları güncellemesi bekleniyor.

Samsung önümüzdeki günlerde Galaxy A 2017 serisini kullanıcıların beğenisine sunacak. Android 7.0 tanıtımının üzerinden aylar geçmiş olmasına karşın, gelişmeler telefonların Android 6.0.1 sürümüyle çıkış yapacağı yönünde. Galaxy A serisinin bu ay içerisinde yenilenmesi bekleniyor.

Galaxy S6 serisi ve Galaxy Note 5 için yayınlanacak Android 7.0 güncellemesi tablet tarafında ise sadece Galaxy Tab S2 modellerle buluşacak.

Samsung’un Android 7.0 sürümüne dahil edeceği yeni arayüz detaylarına ve diğer yeniliklere alt bölümdeki video aracılığıyla göz atabilirsiniz.

>> İlginizi çekebilir; SwiftKey Klavye’de Temalar Tamamen Ücretsiz

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu