Akıllı TelefonAndroidGenelSamsung

Galaxy S23 Kamera Sorunları Yakında Çözülecek!

Galaxy S23 serisi, kamera performansıyla çok sayıda övgü aldı. Fakat kameralar ile ilgili bazı sorunlar için güncelleme gelecek.

Samsung’un bir sonraki yazılım güncellemesi ile Galaxy S23 ‘ün kalan kamera sorunlarının bir kısmını çözeceğini biliyoruz. Tipster Ice Universe’e (@UniverseIce) göre, HDR ile ilgili kamera sorunları bir sonraki güncellemeyle çözülecek. Güney Koreli firma, üst düzey telefonları için aylık güncellemeler yayınlıyor. Bu hata düzeltme güncellemesi de Mayıs 2023 güvenlik güncellemesiyle gelecek.

Burada tartışılan HDR sorunu, bir görüntüdeki nesnelerin etrafında garip bir hale etkisine neden oluyor. En çok düşük ışıkta veya iç mekan koşullarında görünüyor. Örneğin aşağıdaki görselde bitkinin ve çiçeklerinin sınırları boyunca anormal görünen açık renkli bir kontur görebilirsiniz. Düşük ışık koşullarında binaların, ağaçların ve nesnelerin çevresinde benzer bir hale etkisi oluyor.

Umarız sorun Mayıs 2023 güvenlik güncellemesiyle hallolur. Samsung bunu önümüzdeki ayın ilk birkaç haftasında yayınlar. Nisan 2023 güncellemesi ile Samsung, kamera uygulaması ve galeri hızı, deklanşöre basıldığında otomatik odaklamayı halletti. Düşük ışık koşullarında Süper Sabit Moddaki netlik sorunları, yeşil çizgi sorunu ortadan kalktı. 50MP ve 200MP çözünürlüklerdeki kameralar artık daha güzel fotoğraflar çekecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu