AppleGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobil OyunlarMobirollerTeknoloji

Fortnite yüklü iPhone fiyatı 10 bin dolar oldu! Bedavadan az pahalı!!!

Bugün bir anda Fortnite yüklü iPhone fiyatlarının rekor seviyelere satıldığını gördük. Peki bu neden oldu? İşte servet değerinde iPhone’lar.

Son günlerde Apple ve Google mağaza ihlallerine ciddi yaptırımlar uyguluyor. Bildiğiniz üzere sansasyonel bir şekilde Antutu test uygulaması Google Play Store‘dan kaldırıldı. Bundan sonra büyük bir tartışma yaşansa da Apple ve Google bu konuda kimsenin gözünün yaşına bakmayacağını yeniledi. Geçtiğimiz hafta içinde de Fortnite Apple App Store ve Google Play Store‘dan resmen kaldırıldı. Bugün ise eBay üzerinden Fortnite yüklü iPhone 10 bin dolar bir fiyata satışa sunuldu.

Bunu şöyle açıklayabiliriz. Şu anda Fortnite olmayan bir iPhone ya da iPad‘e Fortnite yüklemek mümkün değil ama Fortnite olan bir iPhone sahibi bu oyunu oynayabilir. Bu da aslına bakarsanız saçma bir durum ama işte durum da bu. Birçok iPhone sahibinin de bu oyunu delicesine oynadığını biliyoruz. Çarlarını kaybetmek istemeyen ve bir şekilde de oyunu telefonundan kaldırmak zorunda kalan kullanıcıların ciddi bir meblağ ödeyerek Fortnite yüklü iPhone alma durumları olacak.

Ayrıca bugün ortaya çıkan bir habere göre Apple‘ın Fortnite oyununu sadece App Store‘dan kaldırmadığı, aynı zamanda tüm hesaplarını silerek bu oyuna ulaşılmasını da engellemeye çalıştığını görüyoruz. Epic Games yöneticileri ise buna karşın mahkemeye gitse de ortada bir gerçek var. O da “sen Epic Games bile olsan Apple ve Google ile dans edemezsin…

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu