Bluetooth KulaklıkFairphoneGiyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji Haberleri

Fairphone da Tam Kablosuz Kulaklık İşine Girdi, Bir Farkla

Modüler parçalarıyla kolayca tamir edilebilen telefon modelleriyle tanınan Fairphone, şimdi de tam kablosuz kulaklık işine girdi.

Kablosuz kulaklıklar son birkaç yılda büyük ilerleme kaydetti ancak pilin bozulması hala onların eksi ve belirli bir süre sonra onları tek kullanımlık hale getirecek. Fairphone, yeni Fairbuds kablosuz kulaklıklarıyla bunu değiştirmeye hazırlanıyor. Fairphone’un kulak içi TWS kulaklık pazarına ikinci adımı, kolay onarılabilirliğe odaklanan imza niteliğindeki modüler tasarımı sunacak.

Fairphone, kulaklık pili ve pil bölmesi şarj kutusu pilini kaplayan silikon halkanın yanı sıra şarj kutusu ve kapağı için yedek parçalar sunacak. Kullanıcılar, modüler tasarımları sayesinde Fairbuds’un anahtar parçalarını kolayca değiştirebilirler ve yalnızca bir Phillips #00 tornavida ve bir meraklı alete ihtiyaç duyacaklardır. Geriye kalan tek soru, bu yedek parçaların ne kadara mal olacağı.

Tüm Fairphone ürünleri gibi Fairbuds’lar da adil ve geri dönüştürülmüş malzemelerden ve elektronik atıklardan arındırılmış olarak üretilmiştir.

Geri kalan özellikler arasında titanyum kaplı 11 mm sürücüler, Bluetooth 5.3 bağlantısı ve iki cihaza çok noktalı eşleştirme yer alıyor. Fairbud’lar, otomatik oynatma ve duraklatma için aşınma sensörlerine ve ses seviyesi ayarlamalarını içeren kapasitif dokunmatik kontrollere sahiptir. Ayrıca, her kulaklıkta üç adet olmak üzere altı mikrofon sayesinde çağrılar için aktif gürültü engelleme (ANC) ve Çevresel Gürültü Engelleme (ENC) özelliklerine sahipler.

Fairbuds’lar, her kulaklığın içinde 45 mAh pil ve şarj kutusunda 500 mAh pil ile birlikte geliyor. Kulaklıklardaki pil ömrü 6 saat olarak derecelendirilirken, kasa 20 saat daha ekliyor. Kulaklık başlıkları ayrıca bir IP54 derecesine sahiptir ve özelleştirilebilir EQ kontrolleri ve yeniden eşleme özelliğine sahip Fairbuds Android ve iOS Fairbuds yardımcı uygulamasıyla çalışır.

Fairphone Fairbuds, üç yıllık garantiyle siyah ve beyaz renklerde mevcut. Fiyatlandırma 149€/140£ olarak belirlendi.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu