Akıllı TelefonAndroidFacebookGenelGüncel Teknoloji HaberleriMobil OyunlarMobil UygulamalarMobirollerOyun HaberleriPC OyunlarıTeknoloji

Facebook Android ve Web İçin Ücretsiz Bir Bulut Oyun Hizmeti Başlattı

Facebook ayrıca kullanıcıların oynayacak yeni oyunlar bulmasına yardımcı olmak için oyun sekmesi de tasarladı. Detaylar haberimizde…

Facebook bugün, kullanıcıların artık Android ve web‘deki Facebook uygulamasında oynayabilecekleri birkaç yeni bulut akışlı oyunu duyurdu. Ancak Google‘ın Stadia‘sı veya Amazon‘un Luna‘sından farklı olarak, bağımsız bir bulut oyun hizmeti değil.

Bugünden itibaren, ABD‘nin belirli bölgelerindeki kullanıcılar, sitenin oyun sekmesinde yeni ücretsiz oynanabilen bulut akışlı oyunlar bulabilirler. İlk dizide Asphalt 9: Legends, Mobile Legends: Adventure, PGA TOUR Golf Shootout, Solitaire: Arthur’s Tale ve WWE SuperCard yer alıyor. Facebook, önümüzdeki haftalarda Dirt Bike Unchained de dahil olmak üzere daha fazla oyun ekleyeceğini söylüyor.

"<yoastmark

Facebook Play Başkan Yardımcısı Jason Rubin bir blog gönderisinde şunları yazdı:

“Bulut oyunlarının uzun vadeli geleceğine inanıyoruz, ancak veri merkezlerimizin harikalarıyla, sıkıştırma algoritmalarımızla, çözünürlüklerimizle veya saniyedeki çerçevelerle sizi şaşırtmaya çalışmayacağız. Kitleler için bulut oyun akışının hala gidecek bir yolu var ve gelecekte olacağı yerde fazla satış yapmak yerine teknolojinin hem avantajlarını hem de gerçekliğini kucaklamak önemlidir.”

Daha ilgi çekici bir oyun deneyimi sunmak için, tam adınız ve profil resminiz yerine kullanabileceğiniz oyuncu adlarını ve oyun temalı avatarları da kullanıma sunuluyor. Geliştiriciler, Facebook Login for Gaming‘i entegre ederek oyunlarının bulut akışlı ve indirilmiş sürümleri arasında çapraz oynamayı etkinleştirebilecekler.

Şirket ayrıca, HTML5 oynatılabilir reklam biçimini geliştirerek bulutla oynanabilir reklamlarla “oyunlar ve reklamlar arasındaki sınırı bulanıklaştırıyor”. Yeni format, kullanıcıların bir oyunu anında denemesine olanak tanıyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu