Akıllı TelefonAndroidAndroid GüncellemeCep TelefonuGenelGüncel Teknoloji HaberleriHuaweiMobirollerSamsungTeknoloji

Exynos 1000 Snapdragon 865’ten 3 Kat daha hızlı olacak!!! Vaziyet alın, buralar karışır

Samsung’un bir sonraki yonga seti, Exynos 1000’in Snapdragon’dan 3 kat daha hızlı olacağı iddia ediliyor. Heybetini gizli tut yiğidim

Hepimizin bildiği üzere Güney Koreli teknoloji devi sadece akıllı telefonlar üzerine çalışmıyor. Aynı zamanda bu telefonların mobil çipleri içinde çalışmalar yapıyor. Ancak şirketin Exynos yonga seti henüz Qualcomm ve MediaTek kadar popüler olamadı. Dahası Huaweinin Kirin işlemcisiyle bile karşılaştırılamıyor. Ama Samsung, bu dengeyi çok yakında bozacak. Son zamanlarda sızdırılan bazı bilgiler Samsung’un Exynos 1000 yonga seti üzerine çalıştığını ortaya koyuyor. Ve dahası bu işlemci şirketin diğer işlemcilerinin aksine, RDNA GPU teknolojisi ile gelecek. RDNA GPU teknolojisi, geçen yıl Haziran ayında Samsung tarafından duyuruldu ve Mali GPU’nun yerini alacağı söylenmişti.

RDNA GPU sayesinde, Exynos 1000’in Manhattan testlerinde 181FPX puan aldığı görüldü. Bu skor Snapdragon 865 Adreno 650 GPU‘sunun neredeyse 2 katı kadar daha fazla.

Exynos 1000, daha yüksek işlemci testi Aztek‘te ise 138 FPS almayı başardı. Yine bu da, Snapdragon 865‘in neredeyse 2.5 katı. Son olarak yine Aztek’in FPS testinde ise Exynos 1000‘in kare hızı Snapdragon 865‘in neredeyse 3 katı olan 58 FPS’ye kadar ulaştı. Açıkçası bu rakamlar Qualcomm ve MediaTek‘in gözünü epey korkutacak gibi.

Son olarak Samsung, Exynos 1000‘i bu yıl ya da 2021’in başında piyasaya sürecek ve 5nm’lik bir süreç kullanılacak. Bu nedenle, bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek olan Note 20 bu işlemciyi desteklemeyecek.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu