AndroidAndroid GüncellemeGenelGoogleGüncel Teknoloji HaberleriGüncellemeGündemMobirollerPixel

Eski Pixel’ler Pixel 7 Özelliklerini Alacak!

Google’ın güncellemeler ile eski Pixel modellerini şahlandırma planı ortaya çıktı. Eski modellere Pixel 7 özellikleri güncelleme ile gelecek.

Google yazılım konusunda vites yükseliyor. İnternet ve teknoloji devi şimdi de eski modelleri için kolları sıvadı. Bundan kısa bir süre önce satışa sunulan Pixel 7 ve 7 Pro modelleri, kutudan çıktığı haliyle Android 13’ün yanı sıra bir dizi yeni yazılım özelliğini ile gelmişti. Görünüşe göre bazı özellikler Pixel 7’ye özel olacak. Aancak bazı özellikler Pixel 6 serisi modellerine de gelecek.

Pixel 6, Pixel 6 Pro ve Pixel 6a için Feature Drop yazılım güncellemesinin Aralık ayında piyasaya sürüleceği ve eski Google telefonlarının en yeni Pixel 7 özelliklerine getirileceği bildiriliyor. Özellikle, Clear Calling (çağrılar sırasında arka plan gürültüsünü azaltır), Kılavuzlu Çerçeve, Gerçek Ton (fotoğraflarda iyileştirilmiş cilt tonları) gibi özellikler eski modellere de gelecek. Ayrıca kullanıcılar gelen bir aramayı tek kelime söyleyerek sessize alabilecek.

Ayrıca yeni modellerin yazılım özelliklerine sahip Feature Drop’un Tensor yonga setine üzerine kurulu olmayan Google imzalı telefonlar için de yayınlanacağı bildiriliyor. Şimdilik Google’ın bu özellikleri ne zaman sunacağına dair bir resmi açıklama yok.

Tensor işlemci sayesinde eski telefonlarını da yazılımsal olarak destekleyebilecek olan Google, yeni Apple olma yolunda emin adımlar ile ilerliyor. Bakalım yeni tanıtılacak olan modeller iPhone’un tahtını sallayabilecek mi?

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu