Akıllı TelefonAndroidGenel

Eski Galaxy Note 7’ler Şarj Olmayacak!

Samsung bugün yaptığı bir duyuru ile değişim programına bir şekilde dahil olmayan Galaxy Note 7‘lerin yanmasının önüne geçmek için bir duyuruda bulundu. Bazı kötü niyetli kişilerin bu durumu kullanarak hem kendilerine hem de markaya verebileceği zarar da göz önüne alınarak yapılacak bir güncelleme ile eski model Galaxy Note 7‘lerin en fazla %60’a kadar şarj edilebilecekleri ortaya çıktı. Bu öncelikle kullanıcıların güvenliği için çok ama çok önemli.

Galaxy Note 7

2 Eylül’de geri toplatılma kararı alınan Galaxy Note 7‘lerin değişimö süreci resmi olarak başladı. 25 Eylül’de eski cihazlara gelecek olan güncellemeden sonra ay sonuna kadar yeni ürünlerin eski modeller ile değişim yapılacağı müjdesini buradan verelim…

Konu ile ilgili Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, şu açıklamada bulundu:

Kullanıcılarımızın güvenliği bizim için en önemli önceliktir. Bu nedenle tüm kullanıcılarımızın hemen Galaxy Note 7 Değişim Programı’na katılmalarını talep ediyoruz. Yeni seri cihazlar ile kullanıcılarımız en yüksek kalitede akıllı telefon deneyiminden faydalanacaklar. Ekim ortasından itibaren, yeni seri Galaxy Note7’lerin raflardaki yerini almasıyla daha çok tüketici bu kaliteli deneyimi yaşayabilecek. Değerli kullanıcılarımıza anlayışları ve sabırları için içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Samsung yeni seri cihazların üretim ve kalite kontrolü süreçlerini en yüksek standartlarda gerçekleştirdiğini belirterek yeni seri Galaxy Note 7’lerde aynı sorunun yaşanmayacağı konusunda güvence veriyor. Yaşananlardan sonra bunun çok önemli bir açıklama olduğunu düşünüyoruz…

Galaxy Note 7 Değişim Süreci Nasıl İşleyecek?

  • Pil şarj sınırlandırmasıyla ilgili yazılımın güncellemesi: Samsung, 25 Eylül itibariyle Türkiye’deki eski seri cihazlara bir yazılım güncellemesi iletecek. Bu yazılım, pil dolum limitini %60’la sınırlandıracak. Samsung, cihazın tam kapasite şarj olmasını aktif olarak sınırlandırarak, vakâların meydana gelme riskini azaltmayı amaçlıyor. Buna ek olarak bu yazılım ile, kullanıcılar cihazı her kapatıp açtığında kendilerini Değişim Programı’na katılmaya davet eden bir uyarı mesajı ile karşılaşacaklar.
  • Galaxy Note7 IMEI ve/veya seri numarası kontrolü: Galaxy Note7 kullanıcıları, cihazlarının güvenli olup olmadığını önümüzdeki günlerde hazırlanacak olan internet adresine IMEI numaralarını girerek kontrol edebilirler.

 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu