AppleGüncel Teknoloji HaberleriiPadTabletTeknoloji

En Parlak Ekrana Sahip LTPO OLED Apple iPad Pro Geliyor!

Bir iddiaya göre tüm tabletler arasında en parlak LTPO OLED ekrana sahip Apple iPad Pro üretime girmeye hazırlanıyor.

Apple’ın yıllardan beri iPad modellerinde LCD yerine OLED kullanacağı söyleniyor. Geçtiğimiz ekim ayında tanıttığı M2 çipe sahip iPad Pro modelinde bile IPS ekran kullanan Apple, sonunda iPad Pro moderinde OLED ekran tercih edecek. iPad tarihinde ilk kez bir tablette bu ekran kullanılacak. Tabi bu ekranın büyük bir artısı da parlaklığı olacak. Tabletler içerisinde en yüksek parlaklığa sahip olması bekleniyor.

Apple Sonunda iPad Pro Modelinde OLED Ekran Kullanacak

Bloomberg editörü Mark Gurman, Apple’ın Mart 2024’te tanıtacağı iPad Pro için büyük bir lansman bekliyor. Bu açıklamanın ardından The Elec, LG Display’in 13 inç iPad Pro için panel üretimine başladığını açıkladı. Bu açıklamalardan sonra yeni iPad modelinde OLED panelin geleceği çok yüksek ihtimal.

Ayrıca Apple‘ın 2024 yılında 8 milyon civarında iPad Pro satması planlanıyor. Ekran analisti Ross Young’a göre yeni nesil iPad Pro’da kullanılacak OLED panel birçok açıdan piyasadaki panellerden iyi olacak. Bununla da kalmayıp LTPO OLED panel kullanılacak. Değişken kare hızı sayesinde güç tüketimi azaltılacak. Ayrıca LTPO OLED sayesinde bugüne kadar ki en parlak ve en ince Pro versiyon tablet üretilecek.

Bir Sonraki Katlanabilir Vivo Telefon Bambaşka Olacak

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu