Elon Musk, Twitter’ın Yeni CEO’sunu Duyurdu

Elon Musk, Linda Yaccarino’nun Twitter ‘ın bir sonraki CEO’su olacağını açıkladı. Musk ayrıca kendisi için de yeni bir konum belirledi.

Elon Musk, Twitter için belirlediği yeni CEO’yu beklenenden önce açıkladı. Birkaç hafta içerisinde açıklanacağı bildirilen CEO’nun Linda Yaccarino olduğu belirtildi. Musk ayrıca İcra Kurulu Başkanı ve Teknik Direktör olarak yeni görevinde ürün geliştirme ve teknolojik yeniliğe odaklanmak için kendisini yeniden konumlandıracağını belirtti.

Musk’ın, sosyal medya sitesini “X, her şey uygulaması” olarak yeniden yapma planının bir parçası olan değişikliğin arkasında olduğu bildiriliyor. Yeni CEO’nun belirlenmesi, Musk’ın önceki CEO Parag Agrawal’ı kovarak Twitter’ı devralmasından yaklaşık yedi ay sonra gerçekleşti.

Medya ve reklamcılık alanındaki 30 yılı aşkın kariyerinde, Yaccarino en son NBCUniversal’ın Küresel Reklamcılık ve Ortaklıklar Başkanıydı.

Musk, Twitter‘ın ürün ve teknolojik gelişimini kontrol ederken, Yaccarino CEO olarak yeni görevinde şirketin iş operasyonlarından sorumlu olacak.

Yaccarino’yu CEO olarak atayan Musk, Twitter’ı yeni bir büyüme ve yenilik çağına hazırlıyor gibi görünüyor. Musk’ın “X, her şey uygulaması”, bildiğimiz şekliyle sosyal medyanın çehresini değiştirme potansiyeline sahip oyunun kurallarını değiştiren bir proje olabileceğine dair ipuçları veriyor. Muhtemel değişiklik, Elon’un uzun süredir arzu edilen blok zincir tabanlı merkezi olmayan ağına bağlı olabilir.

Musk, Yaccarino gibi deneyimli bir CEO’yu işe alarak ve yeniden ürün tasarımı ve teknolojisine odaklanarak, “X” ne olursa olsun, sosyal medyanın geleceği üzerine büyük bir iddiaya giriyor.

Başa dön tuşu