Elektrikli ArabaTeknoloji

Elektrikli Araç Kablosuz Şarj Verimliliği İçin İki Büyük Firma Birleşti!

Elektrikli araç kablosuz şarj konusunda Siemens ve Mahle, ortak yürüttükleri çalışmayla %93 verimliliğe ulaşmayı başardı.

Almanya’nın iki teknolojik devi Siemens ve Mahle, elektrikli araç kablosuz şarj ile ilgili ortak bir çalışma halinde. Gazeteci Tunahan Bozkurt’un paylaşımına göre yapılan bu çalışma sonunda meyvelerini verdi ve SAE International (Otomotiv Mühendisleri Topluluğu) standartlarına uygun sonuçlar elde ettiler. Bu çalışma ile SAE J2954 standardına uygun olarak %93 verimlilikte kablosuz şarj yapabilecek.

Elektikli Araç Yerdeki Kablosuz Şarj Pedi ile Doğru Konumlandırılması için Mahle’nin Teknolojisi Standart Olacak

Elektrikli aracınızı kablo değil de kablosuz olarak şarj etmek için bu tarz standartların belirlenmesi gerekiyor. Önümüzdeki yıllarda DC şarj istasyonlarının artmasıyla sıra kablosuz şarja gelmesi bekleniyor. Bu teknolojiyle birlikte aracın yerdeki şarj pedi ile doğru konumlanması için Mahle’nin teknolojisi standart kabul edilecek.

https://twitter.com/TurhanBozkurTV/status/1728371490326708249

Ayrıca bu teknolojinin gelişmesi ve şarj altyapısının büyümesi, alana yapılacak yatırımın büyüklüğü sayesinde belirlenecek. Henüz bir kaç Çinli şirketin ev tipi kablosuz şarjı dışında halka açık alanlarda bu tarz bir girişim olmadı.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu