AppleGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPad

Ekranı Değişen iPad, Kalem Sorunlarıyla Karşı Karşıya

iPad tabletinizin ekranını Apple yetkili servisi dışında bir yer de değiştirirseniz kalem uyumsuzluğu yaşamanız muhtemel.

Tabletlerinin ekranını üçüncü taraf merkezlerde değiştiren iPad sahipleri, Apple Pencil kalem ile ilgili sorunlarla karşılaşıyor.  9to5mac.com sitesi tarafından yayınlanan bir habere göre bu durum Apple tarafından kasıtlı olarak uygulanan bir hareket.  

Başlangıçta İngiliz iCorrect onarım ekibi de bu duruma dikkat çekti. Onarım uzmanı siteye göre Apple Pencil ile ilgili sorun yalnızca orijinal olmayan bir parça kullanılmayla değil, aynı zamanda başka bir iPad’in ekranı kullanıldığında da ortaya çıkıyor. Uzmana göre bu engelleme, Apple’ın sizi doğrudan kendi servislerinden yedek parça sipariş etmeye zorlayan bir başka yazılım özelliği. 

Benzer bir durum iPhone’da ekran değişimi sonrası Touch ID ve Face ID’de de gözlemleniyor. Diğer taraftan üçüncü taraf pil veya başka bir iPhone’dan pil kullanırsanız pil göstergesi de kapanabilmekte.

Apple’ın ekran tarafındaki son engeli beşinci ve altıncı nesil 12.9 inç iPad Pro ve üçüncü ve dördüncü nesil 11 inç tabletlerin ekranlarına yayıldı. Cihazı onardıktan sonra, kalem düz çizgiler yerine titreşimli çizgiler oluşturmaya başlıyor.

Öte yandan CNN Türk’ün bir haberine göre Apple, 14.1 inç’lik iPad Pro’yu 2024’te çıkarmayı düşünüyor. Kaynaklar, iPad Pro’ya olan yazılımsal desteğin daha da arttığını vurgulayarak, Apple’ın daha büyük ekranı avantaja çevirmeyi planladığını söyledi. Bir süre önce Logic Pro ve Final Cut Pro’nun iPad sürümleri kullanıcıların beğenisine sunulmuştu. Bu iddia doğruysa gelecek sene 11.1, 13 ve 14.1 inç boyutlarda olmak üzere üç farklı Pro modeli görebiliriz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu