DonanımGüncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

Dünyanın en hızlı yüksek kapasiteli flaş belleği: SanDisk Extreme Pro USB 3.1

Flaş bellek teknolojileri alanında üretim yapan lider üreticilerden SanDisk, flaş depolama alanında sınırları zorlayan yeni bir ürünü CES 2017 etkinliğinde duyurdu. SanDisk Extreme Pro USB 3.1 olarak isimlendirilen yeni flash bellek hem depolama kapasitesi hem de veri transferinde sunduğu SSD benzeri hızlarla en iyisi olmayı başarıyor.

SanDisk Extreme Pro USB 3.1

SanDisk Extreme Pro, USB 3.1 arayüzünü kullanıyor. 420MB / s‘ye kadar okuma ve 380MB / s‘e kadar yazma hızına sahip olan flaş belleğe 4K Ultra HD çözünürlüklü bir filmi 15 saniyede taşımak mümkün.

Yeni nesil flaş bellek 128-bit dosya şifreleme ve koruma sağlayan SanDisk SecureAccess yazılımına sahip. Ürün aynı zamanda dayanıklılığıyla da dikkat çekiyor. Metalden oluşan şık bir tasarıma sahip olan flaş bellekte geri çekilebilir bir konektör yer alıyor.

128 GB ve 256 GB olmak üzere iki farklı depolama alanı şeklinde satışa sunulacak flaş bellekler bu ay içerisinde raflarda olacak. 256 GB’lık modelin fiyatı 180 dolar olarak açıklandı.

>>ilginizi çekebilir; Samsung Galaxy S8 bu kez kanlı canlı görüntülendi!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.
Başa dön tuşu