Güncel Teknoloji Haberleri

Donald Trump Facebook, Google, Apple ile ne görüşecek?

Amerikan teknoloji sektörü Amerikan Hükumeti ile son dönemde “gizlilik” başlığı altında büyük sorun yaşadı. FBI’nın Apple‘a hem üstü kapalı hem de üstü açık yaptırımlarına kulak asmayan Tim Cookgerekirse ceketimizi alır gideriz; zaten Çin’de üretim yapıyoruz ana merkezi de Çin’e taşırız” resti ile karşılık verdi. Mahkemenin de Apple‘ı haklı görmesinden sonra bu noktada sular durulmuşa benziyor. Bugün gelen bir haber ise oldukça ilginç; zira Amerika’nın çiçeği burnunda başkanı Donald Trump 14 Aralık tarihinde Apple CEO’su Tim Cook, Facebook COO Sheryl Sandberg, Alphabet CEO’su Larry Page, Microsoft CEO’su Satya Nadella, Intel CEO’su Brian Krzanich, Oracle CEO’su Safra Catz, Ve IBM CEO’su Ginni Rometty, Tesla’nın CEO’su Elon Musk ve Amazon’un CEO’su Jeff Bezos gibi yüksek profilli yöneticileri Manhattan’daki Trump Tower‘a davet etti.

Görüşmenin sebebini şu anda bilemiyoruz ama Trump‘ın seçim vaatleri arasında üretimin Amerika içine taşınması ile ilgili bir vaadi vardı. Bunun nasıl hayata geçirilebileceği ile ilgili bir görüşme yapılacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bakalım bu görüşmenin sonucunda ne olacak?

Facebook fotoğraflar uygulaması geliyor!

Facebook fotoğraflar
Facebook fotoğraflar
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu