Güncel Teknoloji Haberleri

Donald amca vergileri indiriyor

Amerika’nın yeni başkanı Donald Trump henüz görevi resmi olarak Obama’dan almış değil ama şimdiden politikasını belirlemeye ve bununla ilgili çalışmalara başladı bile. Geçtiğimiz günlerde duyurusunu yaptığımız teknoloji CEO’ları ile yapılması planlanan görüşme dün itibariyle gerçekleşti ve oldukça ilginç bir kararlara imza atıldı.

İlginizi Çekebilir: Donald Trump Facebook, Google, Apple ile ne görüşecek?

Toplantıya Apple CEO Tim Cook, Alphabet (Goggle) CEO Larry Page, Microsoft CEO Satya Nadella, Amazon CEO Jeff Bezos, Tesla CEO Elon Musk, IBM CEO Ginni Rometty, Intel CEO Brian Krzanich, Facebook COO, Oracle Sheryl Sandberg, Oracle CEO Safra Catz ve Cisco CEO Chuck Robbins katıldı. Bu kadar önemli insanın bir araya geldiği toplantıda ise oldukça önemli konulara değinildi.

Donald Tech Titan's
Donald Tech Titan’s

Donald Trump CEO’ları Köşeye Sıkıştırıyor!

Toplantıda Çin’den gelen siber saldırılar ve en önemli konu olarak gösterilen vergi indirimleri masaya yatırıldı. Trump, CEO’lara şirketlerinin yurt dışında olan paralarını geri getirmeleri için gelir vergisi oranlarını %35’te %15’e çekebileceklerini açıkladı. Bu noktadan sonra Turmp‘ın şirket CEO’larını köşeye sıkıştırdığını ve paraların özellikle Avrupa (İngiltere, İrlanda ve Hollanda) sermayesinden çekileceği yorumları yapılıyor. Ortalama 1,77 tirilyon doları bulan bu sermayeye sahip ülkeler söz konusu paralarının ülkelerinden gitmesine izin verecek mi?

Bakalım önümüzdeki günlerde neler olacak?

Haber için Kemalettin Bulamacı’ya teşekkürler…

Samsung Galaxy S8 bir ilki gerçekleştirecek

Galaxy S8

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu