Genel

Delphi İnsansız Araç Testine Başladı

Eğer bu sene Singapur’a gitmeyi düşünüyorsanız bir yere gitmek için Delphi ile sürücüsüz bir Audi kiralamayı seçenekleriniz arasına ekleyebilirsiniz.

Delphi bugün Singapore Land Transport Authority ile anlaşmaya vardıklarını ve artık halka açık yollarda sürücüsüz araçlar test edilecek. Şehirde bulunanlar da bu araçlar taksi gibi kullanabilecek. Program Singapur’un 2014 yılında yürürlüğe soktuğu sürücüsüz araç araştırmaları kapsamında yürütülecek.

Bu İlk Değil 

Geçtiğimiz sene Massachusetts Institue of Technology’nin sürücüsüz taksi programı olan NuTonomy geliştirilmişti ve bu sen Singapur’da hizmet vermeye başladı. Şirket şimdilik 6 adet Audi SQ5 ile beraber önceden belirlenmiş 3 rotada hizmet verecek.

İlginizi Çekebilir: Galaxy Note 7 Cephesinden Çok Özel Bilgiler

Geçiş Süreci Olacak 

İlk olarak her araçta bir sürücü olacak. Ancak bu kişiler bir sürücüden çok cankurtaran ya da acil bir durumda duruma el koyacak kişiler olacak. Ancak zaman geçtikçe bu kişilerin görevlerini bırakacak ve sürücüsüz araçlar şehirde tamamen kendi başlarına hareket edecek.

iPhone 7 Satış Tarihi Belli Oldu
iphone 7 - teknoburada

 

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu