Daha Küçük, Daha Akıllı, Çok Daha Güçlü: Dyson 360 Vis Nav

Süpürge denilince akla gelen markalardan olan Dyson, diğer robot süpürgelere göre altı kat güçlü 360 Vis Nav modeli ile karşımızda.

Sunduğu belki de rakipsiz performansıyla ülkemizde ve dünyada oldukça üne sahip Dyson, 2016’dan beri gittikçe popüler hale geliyor. Ülkemizde D serisi ile her kadının hayali haline gelen süpürgelerin bir yenisi ekleniyor. Şimdi Dyson 360 Nis Nav robot süpürgesini tanıttı. Seleflerine göre daha kısa ve daha ince olan Nis Nav, eşyası çok olan evler için bile kullanışlı olacak şekilde tasarlandı. Firmanın ifade ettiğine göre diğer tüm robot süpürgelere göre altı kat daha fazla emiş gücüne sahip modelin tek iddiası da bu değil. Köşeleri diğer robot süpürgelere göre daha iyi temizleyeceğini de vaat ediyor.

Eş Zamanı Konumlandırma ve Haritalama ( SLAM ) teknolojisiyle tasarlanmış bu ürün , nerede olduğunu hatırlayan ve nereyi temizleyeceğini görebilecek kadar akıllı olan balık gözü yarım küre lensli 360 derecelik bir görüş sistemine sahip. İsmindeki 360 ifadesi de buradan geliyor. Cihaz üzerineki görüntüleme sistemi gizlilik ve güvenlik konusunda hassasiyet gözeterek görüntüleri süpürge veya bulut üzerinde kaydetmiyor. Üründe yer alan üst düzey işlemci, toz algılama, engellerden kaçınma ve duvar algılama gibi görevler için 26 farklı sensörden veri toplayarak kapsamlı bir temizlik sunuyor.

Dyson 360 Vis Nav, MyDyson uygulamasıyla rahatça kontrol edilip çalışabilecek ve tam şarjla 50 dakikalık çalışma süresine sahip olacak. Şarjı bitince tekrar yuvarına otomatik olarak gidebilecek. Ürünün fiyatı ve çıkış tarihi açıklanmadı.

Başa dön tuşu