Teknoloji

Computex 2016: Asus VR Sahne Aldı

Asus, sanal gerçeklik kategorisine resmen giriş yaptı. Tayvanlı şirketin ilk sanal gerçeklik başlığı Asus VR, Computex 2016 etkinliği kapsamında sahne aldı.

Computex 2016’da gövde gösterisi yapan Asus, etkinlik kapsamında bir de sanal gerçeklik başlığı görücüye çıkardı. Asus VR olarak isimlendirilen başlık görünüşe bakılırsa şimdilik gelişim sürecinde; zira Tayvanlı şirket sanal gerçeklik başlığını şu anlık bir camın arkasında gösterdi.

Asus VR

Asus VR, IFA 2016 Tanıtılabilir

Alışılmışın dışında deri bir kayışa sahip olduğu görülen Asus VR’ın teknik özellikleri hakkında hiçbir bilgiye sahip değiliz. Ürünün son halini büyük olasılıkla eylül başında düzenlenecek IFA 2016 etkinliğinde göreceğiz.

Metalik bir görünüme sahip olan başlığın yan tarafında fiziksel kontrol butonları yer alıyor. Sanal gerçeklik başlığının Zenfone 3 serisi modellerin yanında diğer Android tabanlı telefonlarla da uyumlu olması bekleniyor.

Asus’un sanal gerçeklik başlığı hakkında bilgiler geldikçe aktarmaya devam edeceğiz.

ilginizi çekebilir; Karşınızda Asus’un Amiral Gemisi: Zenfone 3 Deluxe

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu