ChatGPT Artık Bir iPhone Uygulamasına Sahip

OpenAl tarafından geliştirilen yapay zeka sohbet robotu ChatGPT resmi olarak App Store’a geldi. Hem de ücretsiz ve reklamsız olarak.

Son zamanlarda yapay zeka platformları hızla önem kazanıyor. Bunlardan belki de en çok duyulanı yapay zeka sohbet robotu ChatGPT. Henüz Android’de bulunmayan uygulama iOs için resmi olarak yayınlandı.

Uygulama şu anda ABD’ de kullanılabiliyor. Şirketin yaptığı açıklama çalışmaların devam ettiği, çok yakında diğer ülkelerde de kullanıma sunulacağı yönünde. ChatGPT uygulaması kullanımı ücretsiz fakat GPT-3.5 üzerinde kurulu olmak şartıyla. GPT-4 üzerinde işlem yapmak isterseniz aylık 20 dolar ödemeniz gerekiyor.

Uygulamanın yeni düzenlenmesiyle en büyük değişiklik yazmak yerine yalnız konuşarak sohbet edebilmeniz. İngilizce dili için ‘insan düzeyinde sağlamlık ve doğruluğa’ ifadesini kullanan yapay zeka firması konuşma tanıma sistemi Whisper’ı ekledi.

Uygulamanın sadece 16.1 sisteminde çalışıyor yani iPhone 8 ve üzeri cihazlarda. Apple’ın App Store’da katı içerik denetleme politikaları göz önüne alındığında geliştiricilere uygulamarının şu özellikleri taşımaması gerektiğini söylüyor : İftira niteliğinde, ayrımcı veya kötü niyetli içerik” veya “saldırgan, duyarsız, üzücü, tiksindirici veya son derece kötü zevke sahip. Ayrıca açıkca cinsel veya pornografik materyal, kışkırtıcı dini içeriği ve yalnış bilgi ve özelliği de yasaklıyor. OpenAI’nin ChatGPT için iOS uygulamasının neden ChatGPT web uygulamasının piyasaya sürülmesinden altı ay sonra geldiği sorulduğunda sözcü Kayla Wood, bunun şirketin güvenli yapay zeka geliştirme ahlakının bir parçası olduğunu söylüyor. “Bu kullanışlı araçları yavaş ve güvenli bir şekilde dünyaya yayma stratejimizin bir parçası” diye ekliyor.

Başa dön tuşu