AndroidGüncel Teknoloji HaberleriYapay Zeka

ChatGPT Android Uygulaması Yayınlandı

Popüler yapay zeka uygulaması ChatGPT Android için yayınlandı. Uygulamanın iOS versiyonu bir süredir zaten kullanımda.

OpenAI söz verdiği gibi Android işletim sistemini kullanan cihazlar için ChatGPT mobil uygulamasını yayınladı. ChatGPT’yi Google Play çevrimiçi mağazasından indirebilir durumda. OpenAI ekibinin Twitter sayfasında belirttiği gibi, uygulama ABD, Hindistan, Bangladeş ve Brezilya’da şu an itibariyle mevcut. Önümüzdeki hafta diğer bölgelere dağıtımın yaygınlaştırılması planlanıyor. Bu arada, diğer bölgelerde uygunluk uyarısı almak için ön kayıt olabilirsiniz. 

Uygulama açıklamasında şu ifadelere yer veriliyor:

Bu resmi ücretsiz uygulama, geçmişinizi tüm cihazlarda senkronize eder ve OpenAI’den en son model geliştirmelerini sağlar.

OpenAI daha önce iOS için ChatGPT uygulamasını yayınlamıştı. Android için mobil ChatGPT’nin işlevselliği, web sürümünün kullanıcılarına aşina olacaktır, ancak arayüz mobil cihazlar için optimize edilmiştir.  

Alt bölümdeki ekran görüntüsünden de anlaşıldığı üzere uygulama henüz ülkemizde indirilemiyor, ancak ön kayıt yapabilirsiniz.

Öde yandan önemli markalar ChatGPT’ye rakip yapay zeka robotları geliştirmeye devam ediyor. bunlardan biri de Apple. Donanımhaber’de yer alan habere göre Teknoloji devinin ChatGPT benzeri yapay zeka sohbet robotu Apple GPT şimdiden şirket genelinde kullanılmaya başlandı. Apple GPT şimdilik Apple’daki çalışanlara yardımcı oluyor.

Bloomberg’den Mark Gurman’a göre Apple, kendi bünyesinde üretken yapay zeka kullanımını genişletmenin yollarını ararken Apple GPT olarak adlandırılan sohbet robotunun dahili olarak test edildiğini belirtiyor. Gurman ayrıca Apple’ın bu aracı müşteri hizmetlerine yardımcı olmak için kullanabileceğini belirtiyor. Dolayısıyla AppleCare destek personeli ilerleyen dönemlerde Apple GPT’yi etkin bir şekilde kullanabilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu