Donanım

CES 2017: Kingston Rekor Kapasiteli Flash Belleği ile karşımızda

1 GB belleğe sahip dünyanın ilk USB Flash Belleği ile tanıştığımız ilk an o ürüne sanki uzaydan gelmiş gibi bakmıştık. USB Bellek teknolojisi son dönemde büyük bir çıkış yakaladı. Sadece depolama alanı değil okuma ve yazma noktasında da en iyiyi sunmasını istediğimiz bellekler birçok kişi için hayat kurtarıcı oluyor. Bundan birkaç yıl önce hayal bile edemeyeceğimiz bellek miktarlarını artık görebiliyoruz. Kingiston‘da CES 2017 fuarında Dünyanın En Yüksek Kapasiteli USB Flash Belleği ile bizleri tanıştırdı. Kingston Digital, CES 2017’de tanıttığı 2 TB kapasiteli USB flash bellek ile flash sürücülerde yeni bir doruk noktasına ulaşıyor.

Kingston DataTraveler Ultimate GT
Kingston DataTraveler Ultimate GT

Yoğun kullanıcılar bu sayede, tek bir 2 TB sürücüde 70 saatlik 4K kalitesinde videoya kadar veri dahil olmak üzere küçük bir alanda çok büyük miktarda veri saklayabilecek. Darbelere karşı dayanıklı olması için çinko alaşımlı metal bir gövdesi olan DataTraveler Ultimate GT, üst seviye bir tasarımın içerisinde üstün kalite sunuyor. Kingston’un yeni flash belleği, kompakt boyutu ile teknoloji meraklılarına olduğu kadar profesyonel kullanıcılara da yüksek kapasiteli verileri saklamanın ve aktarmanın kolay taşınabilir bir çözümünü sunuyor.

Kingston DataTraveler Ultimate GT Teknik Özellikler

  • Kapasite: 1TB, 2TB
  • Hız: USB 3.1 Gen. 13
  • Boyutlar: 72mm x 26.94mm x 21mm
  • Çalışma sıcaklığı: -25°C to 60°C
  • Saklama sıcaklığı: -40°C to 85°C
  • Garanti: Ücretsiz teknik destekle birlikte 5 yıl garanti
  • Uyumluluk: Windows® 10, Windows 8.1, Windows 8, Windows 7 (SP1), Mac OS v.10.9.x+, Linux v.2.6.x+, Chrome OSTM
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı
Başa dön tuşu