Dizüstü BilgisayarDonanımGüncel Teknoloji HaberleriQualcommTeknoloji

Bütçe Dostu Qualcoom Snapdragon X Plus Dizüstü İşlemcisi Detaylandı

Qualcoom, amiral gemisi dizüstü bilgisayarlarda Snapdragon X Elite kullanacakken, bütçe dostu modellerde Snapdragon X Plus kullanacak.

Qualcoom, Windows işletim sistemli dizüstü bilgisayarlar için ARM tabanlı Snapdragon X Elite yonga setini tanıtmıştı. Özel Oryon çekirdeklerine sahip bu işlemci amiral gemisi modellere güç verecek. Apple’ın M serisi işlemcileriyle boy ölçüşecek işlemcinin şimdi bütçe dostu modellerde kullanılacak versiyonu olan Snapdragon X Plus detaylandı. Hem de X Plus birden fazla versiyonla karşımıza çıkacak.

Snapdragon X Plus, Macbook’larda Bulunmayan Bir Özellikle Gelebilir

Dizüstü bilgisayar pazarında söz sahibi olmaya niyetli Qualcoom, X Elite işlemcisiyle çok konuşuldu. Farklı tüketici kitlesine hitap etmek isteyen firma X Plus ile isteklere cevap vermeye çalışıyor. X1P44100 ve X1P46100 model numaralarıyla bu işlemcileri test başladığı bildiriliyor. X Plus’un, X Elite modelinin ham performansıyla eşleşemese de uygun fiyatlı ARM tabanlı bilgisayarlarda kullanılacağı bildirildi.

Qualcoom, X Plus ARM tabanlı işlemcisiyle bu modelleri farklı kılacak bir özelliğe imza atacak. Macbook’larda bulunmayan 5G ağ sunacak. Cihazlarla entegre Snapdragon X65 5G modeli gelecek. Bu sayede rakibi Apple Macbook’ları geride bırakabilir. Snapdragon X Elite ve X Plus’lu cihazların 2024 yılı sonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu