Genel

Bilkom 40 Yaşında! İyi ki Doğdun Bilkom

Türkiye'nin en büyük teknoloji dağıtıcısı Bilkom, 2023 ve 2024 yılları hedeflerini açıklayarak son 5 yılda 10 kat büyüme gerçekleştirdi.

Türkiye’nin lider teknoloji markalarının dağıtıcısı konumunda olan Bilkom, düzenlenen yıllın basın toplantısında 2023 ve 2024 yılları hedeflerini açıkladı. Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya, şirketin son 5 yılda TL bazında 10, USD bazında ise 2 kat büyüme yaşadıklarını belirtti. Bekledikleri istikrarlı büyüme performansına sahip olduklarının altını çizen Fikret Ballıkaya,“Bu yıl Bilkom’un 40. yılı ve bu süreç boyunca teknolojideki gelişime eşlik ettik, dijital dönüşüme katkı sağladık. Güçlü insan kaynağımız, değer odaklı iş felsefemizle yolumuza güçlü bir şekilde devam edeceğiz” açıklamalarında bulundu.

Hatırlayacağınız üzere Bilkom geçtiğimiz ay başında PlayStation’ın resmi distribütörü olmuştu.

Bilkom Son 5Yılda 10 Kat Büyüme Gerçekleştirerek Gücüne Güç Kattı

Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya, “En iyi markaların en inovatif ürünlerini pazara sunuyoruz. Teknolojinin gelişim yolculuğuna paralel olarak, pazara sunduğumuz ürün çeşitliliğimiz arttı. Bilişim teknolojileriyle başlayan, mobil teknolojiler ve giyilebilir ürünler ile gelişen ürün portföyümüz bugün; ev, mikro mobilite ve oyun & eğlence kategorilerinde devam ediyor. Bugün Bilkomplus katma-değerli hizmetlerimizle; üreticiler, satış kanalı ve son kullanıcı için servis ve çözümler üretiyoruz” dedi.

Bilkom Genel Müdürü Fikret Ballıkaya

Ayrıca şirketin 2023 yılında, 2022 yılına göre TL bazında %97 oranında büyüdüklerini belirtti. 2024 yılı için de istikrarlı büyüme mesajını veren şirket, “Yeni marka, kategori ve iş birlikleriyle büyümeye devam edeceğiz. Değer, kalite ve hız odaklı yaklaşımımızla tüketici deneyimine odaklanmaya devam edeceğiz. B2B ve B2C alanında hayata geçirdiğimiz dağıtım, servis ve hizmet paketleriyle, ürün portföyümüzü geliştireceğiz” dedi.

Bilkom standart distribütör şirketlerinin yerine getirdiği hizmetlerin üzerine ‘Bilkomplus’ çatısı altında farklı katma değerli hizmetler veriyor. Bu işlemi yaparken de o markanın Türkiye ofisi gibi çalışarak önemli bir destek sağlıyor. Bilkom ayrıca Bilişim 500 araştırma sonuçlarına göre son 3 yıldır Türkiye’nin bir numaralı tablet ve taşınabilir bilgisayar dağıtıcısı konumunda. Bilkom; 40 yıllık köklü geçmişi, yetkin kadrosu ve değer üretme vizyonuyla teknolojinin gelişim yolculuğuna eşlik ederek, dijital dönüşüme katkı sağlama hedefiyle çalışıyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu