GenelGüncel Teknoloji Haberleri

Bakan Uraloğlu duyurdu: Sosyal medya şirketi X, Türkiye’ye temsilci atadı

Daha önceki uyarıları dikkate alan X, faaliyetlerini Türkiye'de sürdürebilmek için temsilci atadı.

Sosyal medya şirketlerinin ülkemizde faaliyetlerini sürdürüp ceza yememesi için uyması gereken bazı kurallar var. Bunlardan biri de temsilci ataması. Eski adıyla Facebook, yeni adıyla Meta, ülkemize atadığı temsilci sayesinde faaliyetlerini sürdürebiliyor. Ancak X yani eski adıyla Twitter, ülkemizde bir temsilci bulundurmuyordu. Neyse ki geç de olsa artık bu eksiklik giderildi. Çeşitli cezalarla karşı karşıya kalmamak adına X, İstanbul merkezli temsilciliği ile Türkiye faaliyetlerini sürdürmeye devam edecek.

X, İstanbul merkezli temsilcilikle faaliyetlerine devam edecek

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, X sosyal medya platformunun artık İstanbul merkezli temsilciliğiyle Türkiye’de faaliyetlerini sürdüreceğini duyurdu.

Bakan Uraloğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğü sonucu sosyal medya platformu X’in Türkiye’de temsilciliğinin kurulduğunu belirterek, “X, artık İstanbul merkezli temsilciliği ile Türkiye’de faaliyetlerini sürdürecek.” ifadesini kullandı.

Öte yandan X ‘in Türkiye ‘de temsilcilik açmasıyla, kullanıcıların ve ülkemizdeki diğer paydaşların platformla iletişimde daha doğrudan bir rol oynaması bekleniyor. Ek olarak platformun bu adımıyla beraber Türkiye’deki yasal gerekliliklere uyum sağlaması ve ülkedeki faaliyetlerini daha şeffaf bir şekilde yürütmesi öngörülüyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu