Akıllı TelefonAndroidGüncel Teknoloji HaberleriSamsung

Avrupa’nın En Büyük Akıllı Telefon Markası Belli Oldu

Yeni bir rapora göre Avrupa'nın en büyük akıllı telefon markası belli oldu. Samsung, eski kıtada rakibi Apple'ı geçmeyi başardı.

Canalys, 2024’ün ilk çeyreğinde Avrupa akıllı telefon pazarına ilişkin bir araştırma yayınladı ve bu araştırmada Samsung hakkında gerçekten güzel haberler var. İşte rapora göre Avrupa’nın en büyük akıllı telefon markası.

Firmaya göre Samsung, geçtiğimiz çeyrekte 12,1 milyon adet ile Avrupa’da en fazla akıllı telefon sevk eden şirket oldu ve bu da şirkete %37’lik bir pazar payı kazandırdı. 2023’ün ilk çeyreğiyle karşılaştırıldığında Samsung, 2024’ün ilk çeyreğinde akıllı telefon satışlarını 0.3 milyon artırmış görünüyor. Bu, yıllık büyümede %2’lik bir artış anlamına geliyor. Bu oran çok fazla olmasa da, markayı zirvede tutmayı sürdürüyor.

İkinci sırada 7,3 milyon akıllı telefon satan ve %22 pazar payına sahip olan Apple yer aldı. Xiaomi 5,4 milyon sevkiyat ve %16 pazar payıyla üçüncü olurken, Motorola 2,1 milyon sevkiyat ve %6 pazar payıyla dördüncü sırada yer aldı. Son sırada 1 milyon sevkiyat ve %3 pazar payıyla Honor yer aldı.

Canalys’e göre Galaxy S24 serisi, Samsung’un “Önemli takas ve paket promosyonlarının yanı sıra Galaxy AI’yı öne çıkaran büyük bir pazarlama yatırımının da yardımıyla ” bu rakamlara ulaşmasına büyük katkı sağladı. Ayrıca Samsung geçtiğimiz çeyrekte 4,3 milyon adet Galaxy S serisi akıllı telefon satmayı başardı.

Samsung‘un ve diğer markaların 2024’ün ilk çeyreğinde dünyanın diğer bölgelerinde nasıl bir performans sergilediğini görmek için diğer araştırmaların yayınlamasını bekleyeceğiz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu