AsusGüncel Teknoloji HaberleriMonitörTeknoloji

Çift Ekranlı Taşınabilir Monitör Asus ZenScreen Duo OLED MQ149CD Tanıtıldı

Asus birden fazla ekranla çalışma gerektiren işler için taşınabilir yapıdaki çift ZenScreen Duo OLED MQ149CD OLED ekranını tanıttı.

Asus, çoklu ekran ile çalışmak zorunda kalan kullanıcıları hedefleyen yeni taşınabilir ZenScreen Duo OLED MQ149CD OLED ekranını duyurdu. İki adet 14 inç OLED ekran 360 derece dönebilen bir menteşe sistemiyle birbirine bağlanıyor. Bu sayede çok daha büyük bir çalışma ekranı elde edilebiliyor. Taşınabilir yapısıyla her gittiğiniz yere götürebileceğiniz bu yeni OLED monitörlerin her biri 1920×1200 piksel çözünürlüğüne sahip.

Taşınabilir ZenScreen Duo OLED MQ149CD Monitörler Duyuruldu

Monitörler hem yatay hem de dikey olarak kullanılabiliyor. Katlanıldığı zaman normal bir dizüstü bilgisayar kalınlığında olan ZenScreen Duo’da iki adet USB-C ve bir adet HDMI portu bulunuyor. Asus monitörün fiyatıyla ilgili herhangi bir açıklama yapmadı. Firma daha önce dünyanın ilk parlak WOLED monitörünü tanıtmıştı.

ROG Strix OLED XG27AQDMG ismindeki monitör, beyaz ışık kullanılarak yaratılan WOLED teknolojisi ile, parlak panelleri sayesinde daha canlı görüntüler ve yüksek kontrast sunuyor.  27-inç WOLED paneli, 2560×1440 çözünürlük ve 240 Hz yenileme özelliğine sahip monitörün 0,3 ms gibi inanılmaz bir tepkime değeri bulunuyor. DCI-P3 gamını yüzde 99 oranında kapsayarak üstün renk kalitesine sahip.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu