ASUS, Zenfone Serisi Hakkında Açıklama Yap

Asus son günlerde sıklıkla konuşulan Zenfone serisinin iptal edileceği konusu hakkında açıklamada bulundu. Seri devam edecek.

Yakın zamanlı bir raporda Asus’un Zenfone akıllı telefon serisini sonlandıracağı iddia edildi. Bu iddiaların sıklıkla dile getirilmesi sonucunda Asus’tan resmi açıklama geldi. Asus Zenfone serisinin devam edeceğini bildirdi.

Tayvan’dan gelen ve ASUS‘un Zenfone 10 ile birlikte Zenfone serisini sonlandıracağını belirten bir raporun ardından Zenfone ekibindeki çalışanlar ya şirket içindeki diğer departmanlara katılacak ya da ROG Phone ekibine geçiş yapacak.

Bugün ASUS, bu söylentilerin doğru olmadığını ve Zenfone hattının kapatılmayacağını belirten resmi bir açıklama yayınladı. Akıllı telefon işine ve müşterilerine bağlı olduğunu ve iki ana telefon iş ürün grubumuz olan ROG Phone ve Zenfone’u sürdüreceğini söylüyor. Şirket, müşterilerinden 2024 ürün serisini takip etmelerini istedi.

ASUS, resmi açıklamasında şunları söyledi:

ASUS Zenfone 10’un serinin son jenerasyonu olacağı ve ASUS Zenfone ürün serisinin kapatılacağı yönündeki söylentilere değinmek istiyoruz. Bu doğru değil. İki ana telefon iş ürün grubumuz olan ROG Phone ve Zenfone’a devam edeceğiz. ASUS’un akıllı telefon işimize ve müşterilerimize güçlü bir bağlılığı var. Daha fazla bilgi için lütfen 2. Çeyrek kazanç çağrımıza bakın. 2024 ürün serilerimiz için lütfen bizi takip etmeye devam edin.

Asus’un Zenfone serisini kapatmayacak olması ülkemiz kullanıcılarını pek de yakından ilgilendiren bir durum değil. Zira bırakın Zenfone serisini markanın birçok modeli yıllardan bu yana ülkemizde resmi olarak satılmamakta.

Ayrıca Zenfone serisi son dönemde kompakt amiral gemisi telefon sınıfında yer alsa da, rakipleri karşısında hiçbir varlık gösteremiyor. Asus’un bir sonraki seride özellikle fiyat tarafında daha agresif olmak zorunda.

Başa dön tuşu