Akıllı SaatAsusGiyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji Haberleri

ASUS VivoWatch 6 Çok Yakında Geliyor

Giyilebilir pazarda çok aktif olmayan markalardan biri olan ASUS, VivoWatch 6 modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

ASUS, 2022’deki VivoWatch 5’in devamı olarak yeni bir akıllı saatin, muhtemelen VivoWatch 6 modelini piyasaya sürülmesi için hazırlanıyor gibi görünüyor. Yaklaşan bu lansmana dair bir ipucu, yeni cihazın aldığı Bluetooth SIG sertifikasından geliyor.

ASUS’un bir sonraki akıllı saati, Bluetooth SIG veritabanında “VivoWatch 6” adı ve HC-D06 model numarasıyla tespit edildi. Ancak liste, yeni ASUS akıllı saatin teknik özelliklerine dair herhangi bir fikir sunmuyor. Dolayısıyla özelliklerine ilişkin ayrıntılar şimdilik bilinmiyor.

Kısa bir özetlemek gerekirse Asus VivoWatch 5, 1,3 inçlik dairesel bir LCD ekrana sahip ve özelleştirilebilir saat yüzleri sunar. Saat kayışı, uygun değişiklikler için hızlı çıkarılabilen bir tasarıma sahip.

VivoWatch 5, sağlık ve zindelik için hem EKG hem de PPG sensörlerini içerir. Bu sensörler saatin nabız geçiş süresi (PTT), kalp atış hızı, vücut uyum indeksi, stres azaltma düzeyi, uyku düzeni ve aktivite seviyeleri dahil olmak üzere çeşitli sağlık ölçümlerini izlemesini sağlıyor. Ayrıca kan-oksijen (SpO2) seviyelerini ve cilt ısısını da ölçebilme kapasitesine sahiptir. ASUS, VivoWatch 5’in 14 güne kadar pil ömrüne sahip olduğunu iddia ediyor.

Ek olarak, 50 metre derinliğe kadar suda kullanıma uygun olduğunu gösteren 5ATM suya dayanıklılık derecesine sahiptir.

ASUS HealthConnect uygulaması VivoWatch 5 ile birlikte çalışır. Bu uygulama kullanıcıların kan basıncı, kalp atış hızı ve kadınların adet döngüleri gibi verileri yönetmesine olanak tanır.

Yaklaşan ASUS VivoWatch 6 modelinin, önceki modelin 1,3 inç LCD ekranına kıyasla saat yüzlerini özelleştirmek için potansiyel olarak daha fazla seçenek sunan bir AMOLED panele sahip olabileceği tahmin ediliyor. Bununla birlikte Asus’un bu yeni giyilebilir cihazıyla ilgili güncellemeleri takip ediyor olacağız.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu