ASUS ROG Phone 6D Ultimate Tam Bir Canavar Olacak

Asus’un yeni canavarı için heyecanlandıran bilgiler gelmeye devam ediyor. ASUS ROG Phone 6D Ultimate tam bir canavar olacak.

Asus yeni oyun odaklı telefonu için geri sayımı başladı. Yakında tanıtılacak olan ASUS ROG Phone 6D Ultimate modeli ile soğutma konusunda firma bir ilke imza atacak. Asus, ROG Phone 6D Ultimate’da menteşeli bir kapak kullanacak. Peki, bu ne demek oluyor?

Buradaki mekanizma, normal bir PC’deki ile aynı olacak. Kapalı bir bilgisayar kasasının içindeki bileşenler, açık bir kasaya yerleştirildiklerinden belirgin şekilde daha fazla ısınır. Sistemin soğutulması için PC kullanıcıları yan kapağı çıkarır. Bu yapı Asus’un telefonunda da kullanılacak.

Sızdırılan görüntülere bakılırsa kapak, ısıyı tek çipli bir sistemden dağıtmak için tasarlanmış bakır radyatörün tam olarak üzerinde bulunur. Açık kapaklı sistemin verimliliğinin ne kadar arttığı bir soru. Ancak Asus mühendisleri çeşitli cihazlar için çeşitli soğutma sistemleri oluşturma konusunda yeterli deneyime sahip.

19 Eylül’de tanıtılacak olan bu canavar MediaTek’in Dimensity 9000+ yonga setinden beslenecek 18 GB RAM’e kadar destek sunması beklenen bu telefonda 165 Hz tazelenmeli AMOLED panel yer alacak. 65W hızlı şarj destekli 6000 mAh kapasiteli batarya ile kutusundan çıkacak olan telefon 165 Hz tazelemeli AMOLED panele de sahip olacak.

ASUS ROG Phone 6D Ultimate

Bu telefon AnTuTu’dan tam 1.140.000 puan almayı başararak en hızlı telefon olma unvanını da eline alacak. Oyuncu telefonu böyle yapılır diyecek olan Asus bakalım konsol kalitesinde bir oyun deneyimi sunabilecek mi?

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu