ASUS ROG Phone 6 İlklerin Telefonu Olacak

Uzun zamandır beklenen ASUS ROG Phone 6 daha net özellikleri ile karşımızda. İşte yeni canavarın bilinen detayları karşınızda.

Dünyanın ilk Snapdragon 8+ Gen 1’li akıllı telefonu olması beklenen ASUS ROG Phone 6, uzun bir süredir tanıtılmayı bekliyor. 5 Temmuz’da piyasaya sürülmesi beklenen akıllı telefon şimdi yeni gelişmeleri ile gündemde. Gelin tüm detaylara göz atalım.

ASUS ROG Phone 6 Özellikleri Netleşiyor

ROG Phone 6’nın 10.39mm kalınlığa ve yaklaşık 229 gram ağırlık taşıyacağı bildirildi. Ekranı bildiğimiz ekranlara göre çok daha gelişmiş olacak. Çünkü ROG Phone 6, ön kısmında 165Hz yenileme hızı sunan ve 6.78 inç büyüklüğünde olan AMOLED bir ekran ile çıkış yapacak. Akıllı telefon oyun performansına ek olarak görsel açıdan da iddialı olacak.

Yonga kısmında ise belirttiğimiz üzere Snapdragon 8+ Gen 1 olacak. 18GB RAM ve 256GB dahili depolama sisteme eşlik edecek. Bu sistemi hayatta tutabilmek için çift hücreden oluşan, 65W hızlı şarj destekli 6.000 mAh kapasiteli pil görevde olacak.

ASUS ROG Phone 6

Optik kısımda ise 64 Megapiksel birincil kamera, 13 Megapiksel genişi açılı lens ve 5 Megapiksel makro lens yer alacak. Önde 12 Megapiksel kameranın yer alması bekleniyor. Telefonun Android 12 tabanlı ROG Phone UI ile çalışması bekleniyor. Dünyada ilk defa Snapdragon 8 Gen 1+ taşıyacak akıllı telefon olarak duyurulacak ROG Phone 6, 5 Temmuz’da tanıtılacak. Gelişmeler için sıkı takipte kalın.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu