AsusGenelOyun Haberleri

Asus ROG Ally İle Cepte Windows…

Bu ayın başlarında Asus, ROG Ally taşınabilir Windows oyun cihazını tanıttı. Oyun dünyasında oldukça heyecan yarattı.

Twitter’da Asus’un ROG Global sayfası bir tweetle Asus ROG Ally için kısacık bir reklam paylaştı. Sadece yakında geleceğini açıkladı. Ne yazık ki, tweet’te yer alan tüm bilgiler bu kadar ve ROG Ally’nin teknik özellikleriyle ilgili elimizde hala veri kırıntıları var. İlk raporların ve önizlemelerin gösterdiği gibi, ROG Ally 7 inçlik, 1080p, 120Hz’lik bir ekranla geliyor.

Çekirdeğinde bir çeşit özel AMD Zen4 ve RDNA3 CPU + GPU çözümü var. Potansiyel olarak Ryzen 7040U’ya benzeyen bir şey, ancak bu sadece spekülasyondur. Ally’nin içindeki özel silikon 35W güç aralığında Valve Steam Deck’in performansını iki katına kadar sağlar. Ayrıca 15W güç modunda %50 daha iyi çerçeve hızları üretir.

ROG Ally’nin diğer resmi olmayan özelliklerine gelince, 28,0 x 11,3 x 3,9 mm ölçülerinde ve 608 gram ağırlığında olduğunu biliyoruz. Steam Deck’ten daha hafif ve daha kompakt. Ayrıca Ally’nin Windows 11’i üzerinde bazı özel ASUS yazılım kaplamalarıyla çalıştırdığını biliyoruz. Artık Asus tarafından vaat edilen uluslararası kullanılabilirlik ile Ally hakkında en önemli şey fiyatı. Steam Deck 399$ olduğu için rekabet edebilecek bir fiyatla gelmesini bekliyoruz.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu