AsusGüncel Teknoloji HaberleriOyun KonsoluTeknoloji

ASUS ROG Ally X Teknik Özellikleri Doğrulandı

Rog Ally modelinin halefi olacak Rog Ally X modelinin teknik özellikleri doğrulandı. Cihazda hangi yükseltmeler bulunacak?

El konsolu pazarının önemli isimlerinden Asus, geçtiğimiz yıl tanıttığı Rog Ally modeli ile ses getirmişti. Tasarımı ile oldukça beğenilen Rog Ally X modelinin yakında halefi piyasaya sürülecek. Rog Ally X olarak adlandırılacak modelin teknik özellikleri sızdırıldı. Kullanıcıların önceki Rog Ally modelinde talep ettiği bazı donanım iyileştirmeleriyle gelmesi beklenen cihazın gelin özelliklerine göz atalım.

Asus Rog Ally X Teknik Özellikleri

VideoCardz’ın raporuna göre, Rog Ally’da en çok şikayet edilen pil sorunu 80Whr batarya kullanılarak çözülecek. Önceki modelde 40 Whr batarya kullanılmıştı ve oyun severlerin tepkisiyle karşılanmıştı. Bir başka yükseltme ise Windows bilgisayarlarda yüksek RAM isteğinden kaynaklı olarak Rog Ally X’te 24 GB LPDDR5 bellek kullanılacak. Bellek hızı ise 6.400 MHz’den 7500 MHz’e çıkartılacak.

ROG Ally X Teknik Özellikleri
ROG Ally X  Özellikleri

El konsollarının en büyük sorunlarından biri olan kapasite ise Ally X’te 1 TB 2280 standartında SSD ile çözülecek. Ally X’in ilk modele göre 70 gram daha ağır ve biraz daha kalın olması bekleniyor. Fan boyutu %23 oranında küçültülecek, %50 daha ince kanatlar bulunacak. Fanın akış performansı %10 artırılacak. Ekran boyutu, çözünürlüğü ve işlemcisi aynı olacak modelin şimdilik beklenen özellikleri bunlar. Cihaz Ryzen Z1 Extreme APU’dan (8C12T 5.1GHz) güç alacak.

Cihazın 4 Haziran tarihinde başlayacak Computex 2024 Fuarı’nda tanıtılması bekleniyor. Fiyatı ise 799 dolar olarak belirlendi.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu