GenelGüncel Teknoloji Haberleri

Artık daha fazla telefon görüşmesi yapıyoruz!

Mobil bir hayatı biz seçmedik ama bunu yaşayan biziz demişti bir iletişim hocamız. Mobil yaşam standardı asla bir tercih olmadı ve bu bizim üzerimize yapışan bir durumdu. Yıllar önce 2 mobil cihazın birbiri ile anlaşması tabakta havyar fiyatınayken bugün artık şebeke içi sınırsız görüşmelere sahibiz. Mobil internet ise ucuzlayacağı yerde şimdilik hızının artması ile yetiniyor. Tüm bu bilgiler ışığında AA muhabiri yaptığı bir araştırma ile daha fazla telefon görüşmesi yaptığımızı ortaya çıkardı.

daha fazla telefon görüşmesi
daha fazla telefon görüşmesi

AA muhabirinin, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) verilerinden yaptığı derlemeye göre, geçen yıl sonu itibarıyla Türkiye’de yaklaşık yüzde 93,5 penetrasyon oranına karşılık gelen toplam 73 milyon 650 bin 996 mobil abone bulunurken, 4,5G abone sayısı 38 milyon 597 bin 384’e yükseldi. Toplam trafiğin dağılımına bakıldığında, yıllar itibarıyla mobil arama trafik miktarı artarken, sabit arama trafik miktarının düştüğü görüldü. Toplam trafik miktarı bu yılın ikinci çeyreğinde, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6 artışla 59,3 milyar dakikadan 63 milyar dakikaya yükseldi ve bu trafiğin yaklaşık yüzde 95’ini mobil trafik oluşturdu.

Bu noktada daha fazla görüşme yapmamızın sebebi GSM Operatörlerinin yaptıkları birbirinden güzel tarifeler diye düşünüyoruz. Son dönemde rekabet öylesine arttı ki, 2 yıl önce 1 GB internet aldığımız ücretlere bugün 10  GB internet satın alabiliyoruz. Peki siz hangi tarifeyi kaça kullanıyorsunuz?

Haber için teşekkürler T.

Rekabet Kurumu’ndan Aral’a Şok Ceza

rekabet-kurumu-teknoburada

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu