Güncel Teknoloji HaberleriMediaTekNVIDIAOtomobilTeknoloji

Araç Yonga Setleri İçin NVIDIA ve MediaTek Güçlerini Birleştiriyor

NVIDIA ve MediaTek, yapay zeka destekli araç yonga setleri için güçlerini birleştirme kararı aldığını duyurdu.

Otomobil dünyası yapay zeka ve elektrikli otomobillerle birlikte iyice gelişiyor. Araçların sadece ulaşım araçları olmaktan çıktı ve dijital yaşamların bir uzantısı haline geldi. NVIDIA ve MediaTek arasında yeni bir ortaklık kuruldu. En yeni yapay zeka gelişmelerini şık elektrikli araçlarla birleştirerek, benzeri görülmemiş yapay zekaya sahip otomobiller ortaya çıkartacaklar.

NVIDIA ve MediaTek Arasında Yeni Ortaklık Kuruldu

MediaTek‘in yeni Dimensity Auto Cockpit serisi, akıllı telefonunuza veya ev bilgisayarınıza rakip olacak araç içi deneyimler oluşturmak için Nvidia’nın Drive OS’sini, yeni nesil grafiklerini (RTX) ve gelişmiş yapay zeka işlemeyi entegre ediyor. Bu çipler sayesinde gelişmiş dil modelleri araç içerisine yerleştirilecek. Rotanız üzerindeki restorantları, kişiselleştirilmiş önerileri ve daha fazlasını sunarak daha akıllı otomobiller üretilmesini sağlayacak. 

Yapay zeka algoritmalarıyla donatılmış gelişmiş kameralar trafik düzenlerinizi analiz edecek ve sizi potansiyel tehlikelerden koruyabilecek. MediaTek’in yeni yonga setleriyle artık sürücülerin yorgunluk izleme sistemleri geliştirilerek, göz hareketindeki ve duruştaki değişiklikleri tespit ederek mola önerisi yapabilecek.

Dimensity Auto Cockpit serisi, üst düzey lüks EV’lerden uygun fiyatlı gündelik işe gidip gelenlere kadar her şey için özel olarak tasarlanmış bir dizi çip sunuyor.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu