Apple Watch Ultra 3 Bekleyenlere Kötü Haber

Apple Watch Ultra 3 bekleyenlere kötü haber. Son tahminlere göre, şirket bu konuyu tekrar düşünecek gibi duruyor.

Apple Watch 3 Ultra için kullanıcılar tarafında beklenti devam ediyor. Her ne kadar öncekinin aynısı tarzında yorumlar alınsa da Apple, fazlasıyla tatmin edici satış rakamları elde etti bile.

Geçen ay Apple Watch Ultra 2, selefi orijinal Ultra’dan bir yıl sonra resmiyet kazandı. Bunu akılda tutarak, Eylül 2024’te iPhone 16 nesliyle birlikte Apple Watch Ultra 3‘ün de duyurulmasını bekleyebilirsiniz.

Bu mantıklı bir varsayım olabilir ama gerçekte yanlış olabileceği ortaya çıktı. Ünlü Apple tedarik zinciri analisti Ming-Chi Kuo bugün şirketin bir sonraki Apple Watch Ultra üzerinde çalışmaya henüz başlamadığını ve bunun kötü bir işaret olduğunu söyledi.

Geliştirme döngüsünün ne kadar uzun olduğu göz önüne alındığında bunun “alışılmadık” olduğunu söylüyor. Bunun geçen yılın bu zamanlarında Ultra 2 üzerinde çalışılmaya başlandığı anlamına geldiğini varsayıyoruz. Kuo’ya göre, eğer Apple Aralık ayına kadar Ultra 3’ü geliştirmeye başlamazsa, 2024’te yeni bir Apple Watch Ultra 3 göremeyeceğimiz “neredeyse doğrulanmış” olacak.

Kuo, bunun Apple’ın “yenilikçi sağlık yönetimi özellikleri” geliştirmek, “yeni özelliklerin üretilebilirliğini” sağlamak ve Mikro LED üretimiyle ilgili sorunları çözmek için daha fazla zamana ihtiyaç duymasından kaynaklanabileceğini düşünüyor.

Ultra 3 2024’te çıkmadığı takdirde, Ultra serisinin sevkiyatlarının gelecek yıl 2023’e kıyasla yaklaşık %20-30 oranında azalması bekleniyor ve toplam Apple Watch sevkiyatlarının da önümüzdeki yıl buna göre yaklaşık %10 oranında azalması bekleniyor. toplamda yaklaşık 35 milyon adet.

Elbette bu, güvenilir bir kaynaktan gelse de çoğunlukla spekülasyon olabiliyor. Mesele şu ki, Apple’ın olağan lansman aralığını yakalayabilmesi için bir sonraki Ultra’nın geliştirilmesine başlaması için hala bir ay kadar süresi var, bu yüzden bunu henüz tamamen göz ardı etmeyin.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu