Apple Watch 9 Seri ve Watch Ultra 2 Sensörlere Boğulacak!

Apple yarın 'Wonderlust' etkinliğinde Watch 9 serisi ve Watch Ultra 2 modellerini geliştirilmiş kalp atış sensörü ve U2 çipiyle donatacak.

Apple için büyük gün yarın. Wonderlust adını verdiği etkinlikte iPhone 15 serisinde, Watch 9 serisi ve Ultra 2 modellerine kadar sevenlerini yeniliğe boğacak. Watch 9 serisi ve Watch Ultra 2 modellerinde modellerinde yeniliği daha fazla olarak göreceğiz.

Kalp Atış Sensörü Yenileniyor!

Bloomberg’in haberine göre iki saatin de öncekilerine benzediği söyleniyor fakat bu saatlerin Watch 8 seri ve Watch UItra’daki 3. nesil kalp atış sensörü yerine Optik Kalpo Atış Sensörü’nün yeni bir versiyonu kullanacak.

Sadece kalp atı sensörü ile kalmayıp Apple hız, doğruluk ve verimliliğe odaklanarak çeşitli sensör ve bileşenleri yükseltecek. Öyle ki Apple işlem hızında büyük kazanımlar elde etmeyi planladığını iddia ediyor. Tıpki 15 serisi gibi geliştirilmiş U2 ultra geniş bant çipiyle birlikte gelecekler.

Boyutlarda Değişiklik Olmayacak!

Apple Watch 8  serisi 41 ve 45 mm boyutlarda tanıtılmıştı. Watch Ultra modeli ise 49 mm ile tek bir boyutta gelmişti. Yarın tanıtılacak Apple Watch modellerinde ise Watch 9 serisi 41 ve 45 mm , Watch Ulta ise 49 mm olarak tek bir boyutla  gelecek.

Ayrıca Apple, Watch 9 serisindeki paslanmaz çelik modelleri için 3D baskılı kasaları test ediyor. Kayış seçeneklerinde de değişikliğe gidecek olan  firma bazı deri saat kayışlarının üretimini sonlandıracağını ve paslanmaz çelik kayışlarını ise güncelleyebileceği veya sonlandırabileceği bildirildi.

Tanıtım Etkinliği Ne Zaman ?

Apple’ın her yıl beklenen büyük ürün güncellemesi yarın (12 Eylül) Türkiye saatiyle 20.00’de gerçekleşecek. Bu büyük etkinlik için takvimlerinizi ayarlamayı unutmayın.

Başa dön tuşu