Akıllı TelefonAndroidAppleGenelGüncel Teknoloji HaberleriiOS

Apple tatilde Samsung’u ikiye katladı!

Apple ve Samsung arasındaki rekabet her geçen gün kızışırken Amerikan araştırma şirketi Flurry, Christmas Tatilinde en çok satan telefonlar araştırması yaptı. Araştırma’da takdir edeceğiniz üzere Apple galip geldi. Cupertino’lu şirket %44 ile en çok tercih edilen marka olurken Samsung %21’lik pazar payına sahip oldu. Bunun genel bir grafik olmadığını ve sadece birkaç günlük araştırma olduğunun altını özellikle çizelim. Kısacası Apple tatilde oldukça rahat olacak!

Apple Samsung Flurry
Apple Samsung Flurry

Listeye bakıldığında durum çok ilginç zira diğer markalar ile arada resmen uçurum var. Huawei %3 oranında tercih edilirken, LG, Oppo, Xiaomi ve Motorola‘nın sadece %2 tarafından tercih edildiğini görüyoruz. Bu noktada ekip olarak birbirimize şu soruyu sorduk; “acaba Galaxy Note 7 hadisesi yaşanmamış olsaydı Samsung’un bu payı yüzde kaç olurdu?” Bu sorunun cevabını bulmak tabii ki mümkün değil ama Amerika pazarında Apple‘ın rakipsizliği karşısında yapılabilecek hiçbir şey yok gibi görünüyor.

CES 2017 ve Mobil Dünya Kongresi sonrasında yeni ürünlerini ortaya koyacak olan Android ekosistemi için özellikle bahar ayları çok hareketli olacak gibi görünüyor. iPhone 7 ve iPhone 7 Plus ile büyük çıkış yakalansa da Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus ile Samsung‘un aradaki farkı kapatabileceğini düşünüyoruz.

JetWhite iPhone 7 Plus mı geliyor?

JetWhite
JetWhite
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu