AndroidAppleGenelGüncel Teknoloji HaberleriiOSSamsung

Apple Samsung Pay için veto hakkını kullandı

Apple ve Samsung arasında sular bir türlü durulmuyor. Gelen son haber ise iki firma arasındaki gerilimi daha da tırmandıracak gibi görülüyor. Samsung bir süredir kendi ödeme sistemi Samsung Pay için denemelerde bulunuyordu ve Güney Kore’de bu konuda oldukça fazla yol aldı. Henüz belli amiral gemilerinde olan Samsung Pay‘in tüm Samsung modellerine gelip gelmeyeceği ise şimdilik tam bir bilinmez. Kendi ödeme yöntemine büyük önem gösteren Güney Koreli üretici Samsung Pay için Apple Store’un kapısını çaldı. Apple Samsung Pay için yapılan başvuruyu inceledi ve Samsung Pay Mini‘yi Apple Store‘da yayınlmayacağını bildirdi. Bu noktada gerekçeli bir karar yok ve gelen bilgilere göre de Samsung “başvuru belgelerinin” tümünü Apple‘a yolladı. Şimdi Samsung’un Apple‘dan bir gerekçe beklediğini ve stratejisini de buna göre kuracağı haberlerini alıyoruz.

Apple Samsung Pay
Apple Samsung Pay

Apple Samsung Pay Neden Reddetti?

Bu sorunun cevabını vermek kolay değil; zira bu noktada başvuru prosedürü ile ilgili de bir sorun olabilir ama biz pek böyle bir ihtimal olacağını düşünecek kadar “iyi niyetli” değiliz. Samsung Pay‘in Apple Pay‘den büyük bir farkı var. Samsung PayMST teknolojisi sayesinde geleneksel PoS terminalleriyle bile çalışabilmektedir. Kısacası Samsung Pay‘in gelişmesi Apple Pay için büyük bir sorun değil tam bir felaket olabilir.

Samsung iki telefonun çıkışını erteledi!

samsung-galaxy-c5-pro

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Volkan Manav

Gazeteci, Teknoburada.net Kurucu / Sahibi hangi telefonu alayım sorusunun temel muhatabı. #asildora #bella #fırfır'ın babası. Müge'nin Kocası, Beşiktaşlı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu