Akıllı TelefonAppleGenel

Apple OLED panel kullanacak ama nasıl?

iPhone 6, iPhone 6S ve iPhone 7′ye önden baktığınızda hiçbir fark görememek kullanıcılarda tuhaf bir algı oluştursa da birçok kişinin “ama 6S’in arkasında “S” harfi var” “iPhone 7’nin de kamerası değişik; hem de anten bantlarının yeri değişmiş” dediğine şahit oluyoruz. Yani önden bir fark olmasa da arkadan bakıldığında büyük farklar mevcut. Birçok Apple sever ise Cupertinolu şirketin 10. yıl etkinliğinde artık ciddi bir değişim yaşaması gerektiğine inanıyor. iPhone 7 satışlarının yavaşladığı bir ortamda Apple‘ın tasarım tarafında ciddi bir değişime gitmesi bekleniyor. Bu değişim öncelikle uzun zamandır söylenen ekran tarafında olacak. Apple’ın çerçevesiz tasarım anlayışına geçiş yapıp yapmayacağını bilemiyoruz ama ekran için Samsung‘un kapısını çalan şirket, AMOLED ekranlar tarafında tekel haline dönüşen Samsung’dan OLED ekran talebinde bulundu. Apple OLED panel ile fark yaratmak isterken Samsung‘un 1 yıl içinde Apple‘a sadece 100 milyon adet panel sunacak olması ise kafalardaki en büyük soru işareti oluyor.

Apple OLED
Apple OLED

Apple OLED Paneli Hangi iPhone’da Kullanacak?

iPhone 6S, iPhone 6S Plus ve iPhone SE satışları bir yıl içinde ortalama 300 milyon adeti bulurken sadece tek bir iPhone‘nun OLED panele sahip olabilme ihtimali ortaya çıkıyor. Apple bu noktada 4. bir iPhone modeli yapar mı bunu bilemiyoruz ama Samsung’un Apple’ın tüm panel ihtiyacını karşılaması mümkün görünmüyor. Apple bu noktada LG ve Sharp‘ın da kapısını çalabilir ama her iki üretici de bu boyutta bir OLED ekran üretecek durumda değil. Bakalım Apple nasıl bir hamle ile karşımıza çıkacak?

Editörün Notu: Apple, OLED panele sahip 1 iPhone mutlaka yapacaktır ve bu tahminimiz üst seviyede konumlandırdığı iPhone 8 Plus olacaktır diye düşünüyoruz…

Apple iPhone üretimini Amerika’ya mı taşıyor?


Apple iPhone
Apple iPhone
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu