Akıllı TelefonAppleGeneliOSLG

Apple LG ile ortaklığa mı gidiyor?

Akıllı telefon pazarının en önemli iki oyuncusu LG ve Apple önümüzdeki yıl pazara sunulacak iPhone 7S ya da bazı kaynaklara göre iPhone 8 için güçlerini birleştirdi. Apple yeni nesil telefonlarında OLED ekran kullanma planları yaparken yılda 200 ile 300 milyon arası telefon satan Apple için ciddi anlamda tedarik sorunu ortaya çıkacak gibi görünüyor. Apple LG ile ortaklığa giderken bir noktada Samsung’a daha fazla bel bağlamak ve iPhone’nun en büyük tedarikçisi olmasının da önüne geçmek istiyor.

Apple LG
Apple LG

Apple LG ile Ön Protokol İmzaladı!

10 nanometre üretim sürecine sahip yeni nesil A11 ve A11X Fusion işlemcisini üretecek olan Samsung, RAM ve hafıza için de Samsung ile görüşürken bir de yeni nesil telefonun ekranının da Samsung tarafından üretilmesi oldukça tuhaf bir duruma sebebiyet verecekti. Bundan dolayı OLED ekran üretimi noktasında en iyi çözümlerden birisini sunacak olan LG‘nin kapısını çalan Apple’ın Güney Koreli üretici ile ön protokol imzaladığı belirtiliyor.

iPad ekranlarının ana tedarikçilerinden birisi olan LG‘nin de bu noktada ciddi bir yatırım yapması bekleniyor. Bakalım bu ortaklık LG‘ye nasıl bir fayda sağlayacak?

Galaxy S7 edge Nougat ile daha hassas

Galaxy S7 edge Nougat
Galaxy S7 edge Nougat
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu