Akıllı TelefonAndroidAppleCep TelefonuGenelGoogleGüncel Teknoloji HaberleriGüncellemeKameraMobirollerTeknoloji

Apple katlanabilir iPhone için patent satın aldı!!! Sıra sen de Apple…

Apple, tıpkı  diğer rakipleri gibi bu yıl kendi katlanabilir telefonun piyasaya sürecek. Şirket bugün ilk patentini alarak üretime başladı.

Samsung, Motorola ve Huawei gibi şirketler kendi katlanabilir telefonlarını piyasaya sürdüler. Apple da çok fazla beklemeden kendi katlanabilir telefonu için bugün aldığı bir patent ile çalışmalarınını başlattı. ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, bugün Apple‘in, iPhone ve iPad için yeni  bir patent aldığını duyurdu.

Yukarıdaki görselden de anlayacağınız üzere patent üçlü bir yapılandırma ile geliyor. Şekilde 4A,  400 ile gösterilen kısım cihazını tamamen katlanabileceğini  işaret ediyor. Ayrıca bu patente göre Apple, cihaz katlanmış haldeyken ekranı kapatmak, devre dışı bırakmak veya beklemeye almak için sensör kullanımını arttıracak gibi görünüyor. Buna ek olarak şirket, İvmeölçerler, jiroskoplar ve diğer sensörleri kullanarak, ekranın yönünü ve arayüzünü değiştirmenize olanak sağlayacak. Cihazın koruyucu kısmı, cam, safir veya diğer seramik malzemelerden yapılabilir. Bu koruyucu tabakalar hem cihazın esnemesinde hem de cihazın yapısal desteğini arttırmakla görevli olacak.

Apple 10.579.105 sayılı patentini ilk olarak 2019‘un 2. çeyreğinde duyurmuş ve ABD Patent ve Marka Ofisi tarafından onaylanmıştır. Dediğimiz gibi şirketin bu patentleri satın alması katlanabilir telefon üzerine çalıştığının göstergesidir. Son olarak Twitter de dolaşan bir video Apple’nin yeni katlanabilir telefonun nasıl geleceğini ortaya koyuyor.

Yukarıdaki video iPhone 12‘nin bu şekilde geleceğini ifade ediyor. Ancak bu tür söylentiler için vakit henüz çok erken.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu