Akıllı TelefonAppleGenelTeknoloji

Apple, iPhone 7 Plus için tanıtım videosu yayınladı

Apple, iPhone 7 Plus modeli için yeni bir tanıtım videosu yayınlandı. 1 dakikalık videoda 7 Plus modelinin en çok dikkat çeken çift kamera özelliği ön plana çıkarılıyor. Kısaca hatırlatmak gerekirse; 7 Plus’ta 12 megapiksel çözünürlüklü çift kamera yer alıyor. Çift kameralardan biri geniş açılı, diğeri ise telefoto kamera. Telefonda ikinci kamera sayesinde optik yakınlaştırma gerçekleştirmek ve portre modunda bokeh etsine sahip fotoğraflar çekmek mümkün.

iPhone 7 Plus

iPhone 7 Plus Portre modu videosu

Apple, Plus modeli için yayınladığı son reklam videosunda çift kameranın yeteneklerine vurgu yapıyor. iOS 10.1 güncellemesi kapsamında telefona dahil edilen port modunda alan derinliği efekti uygulayarak arka planı bulanık fotoğraf çekimi mümkün. Profesyonel görünümlü portreler çekilmesini sağlayan yeni mod birçok otorite tarafından da başarılı bulunmakta.

Reklamda ülkesine dönen bir genç kızın tüm akrabalarının portre modunda fotoğraf çekmesini konu alıyor. Eğlenceli videoya alt bölümden göz atabilirsiniz.

Apple portre modunu şu şekilde açıklıyor;

“Portre modu, otomatik olarak yüzleri netleştirip arka planı flulaştırarak muhteşem bir alan derinliği efekti yaratıyor. “Bokeh” olarak da bilinen bu efekt daha önce sadece DSLR kameralarla elde edilebiliyordu. iPhone 7 Plus ise çift kamera sistemini ve gelişmiş yapay zeka teknolojisini kullanarak bu efekti elde etmenizi sağlıyor. Kısacası, profesyonel görünen portre fotoğrafları çekmek şimdi her zamankinden daha kolay.”

>> İlginizi çekebilir; Huawei Mate 9 için yeni bir güncelleme yayınlandı

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu