AppleGüncel Teknoloji HaberleriGündemiOSiPadiPhoneTeknoloji

Apple iCloud+ Aboneliklerine Küresel Bazda Zam Yaptı

Apple iCloud+ Aboneliklerine Küresel Bazda Zam Yaptı. Gelin Bu Zam Kullanıcıları Nasıl Etkileyecek Hep Birlikte İnceleyelim.

Fotoğraflarımız ve videolarımız en değerli varlıklarımızdan bazılarıdır. Hayatımızın anılarını saklarlar ve onları güvenli bir şekilde depolamak önemlidir. Bu nedenle bulut depolama hizmetleri çok popüler. Apple ve Google gibi şirketler bu hizmetleri sunuyor ve birçok özelliğe sahipler. Ancak Apple, son zamanlarda birçok ülkede iCloud+ aboneliklerinin fiyatlarını arttırdı. Bu bazı kullanıcıları rahatsız edebilir.

iCloud+, gizliliğinizi korumanıza ve verilerinizi güvende tutmanıza yardımcı olacak çeşitli özellikler sunan birinci sınıf bir abonelik çeşidi. Bu özellikler arasında iCloud Private Relay, Hide My Email ve HomeKit Secure Video yer alır. iCloud+ ayrıca temel iCloud planından daha fazla depolama alanı sunar. Şimdi, Apple son zamanlarda birçok ülkede iCloud+ aboneliklerinin fiyatlarını arttırdı.

Apple, İngiltere, İskandinavya, Doğu Avrupa, Orta Doğu ve Güney Amerika gibi bazı ülkelerde iCloud+ depolamanın fiyatını arttırdı. Fiyat artışı yaklaşık% 25’e varıyor. Birleşik Krallık’ta iCloud+ depolama için yeni fiyatlar:

50 GB: £0,79/ay → £0,99/ay

200 GB: £2,49/ay → £2,99/ay

2 TB: £6,99/ay → £8,99/ay

Fiyat artışı Danimarka, İsveç, Norveç, Polonya, Bulgaristan, Romanya, Türkiye, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri, Mısır, Tanzanya, Güney Afrika, Kolombiya, Peru ve Brezilya’da da yaşandı. ABD, Kanada ve AB’deki fiyat hala aynı. Apple, fiyatları neden yükselttiğini açıklamadı. Bunun nedeni, veri depolama ve bant genişliği için artan maliyetler olabilir.

Bazı insanlar fiyat artışından rahatsız. Bazı kişiler, Apple’ın Google ve Microsoft gibi rakiplerinin benzer depolama planlarını daha düşük fiyatlarla sunduğuna da dikkat çekti.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu