AppleGenel

Goldman Sachs’ın Fişi Çekildi: Apple, Goldman Sachs ile Yollarını Ayırıyor!

Wall Street Journal'ın haberine göre Apple, Goldman Sachs ile kredi kartı ortaklığını sonlandırma kararı aldı.

29 Kasım 2023 21:35

2019 yılında finans dünyasına adımını atan Apple, Goldman Sachs ile ortaklaşa kendi kredi kartını ve yüksek getirili tasarruf hesabı hizmetlerini tanıtmıştı. Son zamanlarda iki şirkette de işler yolunda gitmedi ve Wall Street Journal’ın haberine göre konuya aşina olan kişilere dayandırarak, Apple’ın yatırım bankasına ortaklığını 12 ila 15 ay içinde feshetmesi yönünde bir teklif gönderdiğini bildirdi.

Apple ile Goldman Sachs Ortaklığı Son Buluyor

Bu ortaklığın sona ermesi 12 ila 15 ay içerisinde gerçekleşecek ve bu yılın başlarında tanıtılan tasarruf hesabı hizmeti de dahil olmak üzere tüm tüketici ortaklığını kapsadığı söyleniyor. Apple ile hangi bankacılık kurumunun ortaklık kuracağı belli olmazken, American Express daha önce GS ile  Apple Card programını devralmak için görüştüğü belirtiliyor.

Apple bu konu hakkında:

“Apple ve Goldman Sachs, müşterilerimizin daha sağlıklı bir finansal yaşam sürmelerine yardımcı olmak için onlara inanılmaz bir deneyim sunmaya odaklanıyor. Ödüllü Apple Card, tüketicilerden büyük ilgi gördü ve Onlar için yenilikler yapmaya ve en iyi araçları ve hizmetleri sunmaya devam edeceğiz.” ifadelerine yer verdi.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
Başa dön tuşu