Akıllı BileklikAkıllı SaatAkıllı TelefonAppleCep TelefonuGiyilebilir TeknolojiGüncel Teknoloji HaberleriiOSiPadiPhoneTeknoloji

Apple ekran panellerinde yeniliğe gidiyor

Yeni bir rapora göre Apple ekran tarafında önemli bir yeniliğe gidecek. Tüm cihazlarında mevcut ekran teknolojisinde yeni partnerleriyle gelen bu yeniliğe gelin bakalım.

The Korea Herald, Apple‘ın 2024 gibi erken bir tarihte microLED panelleri kullanmaya başlayacağını açıkladı. Üçüncü kez farklı bir kaynaktan böyle bir hareketin yolda olduğunu duymaktayız, bu da geçişin kaçınılmaz olduğunu gösteriyor.

Bilgi ve İletişim Teknolojileri Teşvik Enstitüsü’nün (IITP) bir raporuna göre, Apple ilerideki bir aşamada panelleri kendisi üretmeyi planlıyor, ancak geçişin başlangıcında bunu yapmaya hazır değil. Bu nedenle panel tedarikini Güney Kore’den yapmaya devam edecek ve siparişlerin en az %60’ı Samsung Display ve LG Display’e gidecek.

Organik ışık yayan diyottan mikro ışık yayan diyot görüntüleme teknolojisine geçiş, Apple Watch Ultra ile 2024’te başlayacak. Paneller olgunlaşıp verim ve fiyatlar iyileştiğinde, mikroLED ekranlı iPhone’ları göreceğiz. Ancak IITP, bunun 2025’ten önce olmayacağını bize belirtiyor.

Rapor ayrıca, Apple’ın MacBook’larda M1 işlemci ile çip bağımsızlığı için yaptığı baskının Intel, Qualcomm ve Broadcom’un pazar hakimiyetini zayıflatırken TSMC ve Samsung Semiconductor gibi üreticileri güçlendirebileceğinden de bahsediyor. Tayvanlı üretici, Arizona’da gelecek yıl hazır olacak bir fabrikayı genişlettiği için bu savaşta avantaja sahip olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu