AppleGüncel Teknoloji HaberleriiPadTablet

Apple Devasa Bir iPad Air Hazırlıyor

DigiTimes'ın haberine göre Apple, bugüne kadarki en büyük "iPad Air" modeli üzerinde çalışıyor. Tabletin ekranı 12,9 inç büyüklüğünde olacak.

Sektör kaynaklarına atıfta bulunan ‌DigiTimes‌, Apple cephesinde hazırlanan 12.9 inçlik iPad Air modelinin, 12,9 inç iPad Pro’dan farklı olacağını bildirdi. Kaynak, 12,9 inçlik ‌iPad Air‌ modelinin mini LED ekrana sahip olmayacağını vurguladı. Cihaz bunun yerine mevcut 10,9 inç iPad Air’de kullanılan aynı LCD teknolojisine sahip olacak.

‌iPad Air‌ şimdiye kadar yalnızca tek bir boyutta mevcuttu. Bu nedenle tabletin tıpkı ‌iPad Pro‌’nun hem 11 hem de 12.9’da sunulduğu gibi, iki farklı boyutta gelmesi bekleniyor. 11 inçlik model sunulmaya devam edecek, bunun yanına bir de 12.9 inçlik versiyon eklenecek.

Öte yandan 9to5Mac sitesi yakın zamanda yayınladığı bir raporunda Apple’ın iki altıncı nesil “iPad Air” modeli üzerinde çalıştığını iddia etti. Makale, Apple’ın mevcut 10,9 inçlik sürümle birlikte ‌‌iPad Air‌‌’in daha büyük bir sürümünü yayınlayabileceğini öne sürerken, ‌DigiTimes‌’ın raporu daha büyük bir ‌iPad Air‌ versiyonunu doğruluyor.

Mevcut raporlar 12,9 inçlik “iPad Air”in, daha erken bir zamanda gelebileceğini öne sürüyor. M1 çipini içeren mevcut “iPad Air ”in bir buçuk yıldan fazla çıkış yaptığını belirtelim. Yeni modelde M2 çipini göreceğiz ve artık duyurunun iyice yaklaştığını söyleyebiliriz.

Mevcut 10,9 inç ‌iPad Air‌ 599 dolardan başlayan fiyatlarla, 11 inç ‌iPad Pro‌ ise 799 dolardan başlayan fiyatlarla satışa sunuluyor. Apple, 12,9 inçlik bir iPad Air modelini fiyat noktasında muhtemelen bu iki ürün arasında konumlandıracak. Ancak Pro serisinde kullanılması planlanan OLED ekran teknolojisiyle birlikte bu modellerde fiyat artışı kaçınılmaz olacaktır.

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu