Akıllı TelefonAppleDonanımGiyilebilir TeknolojiSanal Gerçeklik

Apple Arttırılmış Gerçeklik için kamerasını güncelliyor!

Son yılların en önemli konusu sanal gerçeklik ve arttırılmış gerçeklik. Bunların her ikisinin aynı anda kullanılmaya başlanması ise insanoğlunun bambaşka bir dünyaya kapı açmasına sebep olacak. Sanal Gerçeklik üzerine bugüne kadar en ufak bir açıklamaya yapmayan Apple Arttırılmış Gerçeklik için kolları sıvadı. Business Insider dergisi Apple‘ın artırılmış gerçeklik teknolojisini iOS kamera uygulamasının içine entegre etmeye çalıştığını açıkladı.

Apple Arttırılmış Gerçeklik
Apple Arttırılmış Gerçeklik

Apple, fotoğraf galerisi ve düzenleme uygulamasının en yeni sürümü iOS 10.1’e zaten yüz tanıma teknolojisi ve hareketli nesneleri takip programını ekledi. 2015 yılı içinde de dijital yüz dönüşümü üzerine çalışan bir şirket olan FaceShift‘i satın aldı. Tüm bunlar birleştiği zaman da Apple‘ın 2017 yılı içinde iPhone‘nun 10. yılında büyük bir kamera güncellemesi ve arttırılmış gerçek ile karşımıza çıkacağını müjdeliyor.

Şu anda Sony’nin telefonlarında bu arttırılmış gerçeklik eğlence amaçlı kullanılıyor. Bu noktada Apple mühendisleri bakalım Apple bize ne gibi sürprizler hazırlayacak…

Samsung ve Apple düşüşte, peki kazanan kim?

samsung-apple-huawei-podium

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu