App StoreAppleGenelMobil Oyunlar

Apple Kullanıcıları Üzgün: Fiyatı Yüzde 100’ün Üzerinde Arttı!

25 Ekim'de duyurulan Apple Arcade zammı uygulanmaya başlandı. Böylelikle servisin abonelik fiyatı yüzde 100'ün üzerinde arttı.

Apple ürünleri ve servisleri fiyatlarıyla cep yakmaya devam ediyor. Artan dolar kuru gibi nedenlerle sık sık zam yapmak zorunda kalan şirket, şimdi de Arcade aboneliğinin fiyatını değiştiriyor. Kısa süre öncesine kadar 34,99 TL olan servis, yüzde 100’ün bile üzerinde zamlandı. İşte ayrıntılar…

Apple Arcade Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Eğer bir Apple kullanıcısıysanız muhtemelen Arcade’in ne olduğunu biliyorsunuz. Ancak yine de bilmeyenler varsa bu servisi mobil oyunların Netflix’i gibi düşünebiliriz. Normalde ücretli olan pek çok mobil oyun, Apple Arcade aboneliği sayesinde ayda “küçük” bir ücret ödenerek oynayabiliyor. En azından bugüne kadar öyleydi.

Apple Arcade

Çünkü Apple Arcade aboneliğinin fiyatı, 34,99’dan 69,99 TL’ye çıktı. Böylelikle servisin fiyatı yaklaşık olarak yüzde 100,03 oranında zamlanmış oldu. Aslında bu zam tam olarak yeni değil. Apple kısa süre önce yaptığı bir duyuruda geleceğini bildirmişti. Ancak bugünden itibaren uygulamaya geçildi.

Böylelikle Apple Arcade aboneliği, 2019 tarihinden bu yana ilk defa artmış oldu. Açıkçası servisin avantajları düşünüldüğünde 69,99 TL çok da yüksek bir bedel değil. Ancak yine de yüzde 100’ün üzerinde zam moral bozmak için yeterli. Eğer almayı düşünüyorsanız, servisin öne çıkan bazı yapımları ise şu şekilde:

Oyun Tür
Sayonara Wild Hearts Müziksel platform oyunu
Fantasian Rol yapma oyunu (JRPG)
Sonic Racing Transformed Yarış oyunu
What the Golf? Mizah ve bulmaca oyunu
The Pathless Açık dünya macera oyunu
NBA 2K23 Arcade Edition Basketbol oyunu
Star Trek: Legends Rol yapma oyunu (MMO)
The Oregon Trail Macera oyunu
Skate City Kaykay oyunu
Lego Star Wars: Castaways Macera oyunu
Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Oğuz Çakır

Uzun süredir çeşitli platformlarda devam eden teknoloji editörü kariyerime TeknoBurada.Net'te Yazı İşleri Müdürü olarak devam ediyorum.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu