AppleDonanımGenelTeknoloji

Apple AirPods kulaklık Türkiye’de satışa sunuldu!

Birkaç gün öncesine kadar da çıkış tarihi ertelendi şeklinde haberlerle gündeme gelen Apple’ın kablosuz kulaklığı AirPods sürpriz bir şekilde ülkemizde satışa sunuldu. Apple.com.tr aracılığıyla satışa sunulan kulaklığın fiyatı daha önce zaten 779 lira olarak açıklanmıştı. Kulaklık satışa çıktı çıkmasına ancak üretim bandında hala sıkıntıların yaşandığı söylenebilir, zira AirPods’un ülkemize gönderimi üç hafta sürüyor. Yani çantaya bugün ekleyeceğiniz kulaklıkla müzik dinleme keyfini anca yeni yılla birlikte yaşamak mümkün olacak.

AirPods

W1 işlemcisinden güç alan AirPods kutusundan çıkar çıkmaz yanında bulunan Apple Watch (watchOS 3), iPod Touch, iPad, MacBook ya da iPhone’a (iOS 10)otomatik bağlanıyor. Bluetooth aracılığıyla bağlantı kuran kablosuz kulak şarj süresiyle kullanıcıları memnun edeceğe benziyor. Apple cephesinden yapılan açıklamaya göre kulaklıkta tek şarjla 5 saat müzik dinlenebiliyor. Şarj kutusuyla ise bu süre 24 saate kadar çıkabiliyor.

airpods

Kulaklık ile ayrıca Siri desteği de sunuyor. AirPods’a iki defa dokunarak devreye giren Siri’ye ses açma, arama gerçekleştirme, konum bulma ve müzik dinleme gibi işlemleri hiç telefona dokunmadan gerçekleştirmek mümkün.  Son olarak; AAC ses desteğine sahip olan AirPods üzerinden çift mikrofon yer alıyor.

iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerinde kulaklık girişinin olmadığı göz önüne alındığında yüksek fiyatına rağmen kulaklığın kullanıcılardan ilgi göreceği söyleyebiliriz. Ürünün satış sayfasına buradan erişebilirsiniz.

>> İlginizi çekebilir; iOS 10.2 güncellemesi dağıtıma sunuldu!

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu