AndroidGenelGoogleGüncel Teknoloji HaberleriTeknoloji

Android sürümleri kullanım oranları açıklandı

Google, Android sürümleri kullanım oranlarını bir kez daha güncelledi. Son bir hafta içerisinde Google Play Store’u ziyaret eden cihazlardan gelen veriler doğrultusunda oluşturulan kullanım oranlarına göre en yaygın Android sürümünün %33.4  ile Lollipop (5.0 ve 5.1) olduğu görülüyor. Tabloda dikkat çeken bir diğer detay ise Froyo sürümünün artık olmaması. Uzun zamandır %0.1 cihazda kurulu olan Froyo sürümü Ocak 2017 itibariyle açıklanan son tabloda yer almadı.

Android sürümleri

Halihazırda en güncel sürüm olan Nougat, tüm cihazların %0.7’sinde kurulu durumda. Özellikle birinci çeyrek döneminde Samsung’un Galaxy S7 ve Galaxy S6 serisi telefonlar için başlatacağı güncelleme ile Nougat sürümünde ciddi bir sıçrama yaşanması bekleniyor. Diğer sürümlerin kullanım oranları ise şu şekilde;

Gingerbread %1.0

Ice Cream Sandwich %1.1

Jelly Bean %11.6

KitKat %22.6

Lollipop %33.4

Marshmallow %29.6

Nougat %0.7

>> İlginizi çekebilir; Xiaomi Mi 6 fiyatı belli oldu

Ne Düşünüyorsunuz ?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

Mustafa Kılıç

Mustafa Kılıç uzun yıllardır teknoloji basınında görev alan ve teknolojiye çok düşkün bir kişidir. Hobi amaçlı yazdığı yazılar ile kullanıcılara en doğru teknoloji bilgilerini paylaşmaktadır. 2 Çocuk babası Mustafa Kılıç ayrıca iyi de bir Fenerbahçelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu